Jak nastavit URL adresu ve WordPressu pro SEO?

Cover

Vytváření optimalizovaných URL adres je skvělý a jednoduchý způsob, kterém můžete vylepšit vaše SEO. Pokud to uděláte správně, zlepšíte svou viditelnost organického vyhledávání. To platí zejména u málo vyhledávaných víceslovných klíčových slov, jejichž celkový objem však může tvořit většinu návštěvnosti webu.

Zde jsou 4 tipy jak na URL adresu optimální pro SEO:

1. Vyberte správnou SEO strukturu

Chcete-li, aby Google rozpoznal váš obsah a přiřadil ho k určitým vyhledávacím dotazům, ujistěte se, že vaše URL adresa používá klíčová slova relevantní pro vaše téma.

Například, pokud píšete o nejlepším nastavení URL adresy pro SEO, ujistěte se, že vaše URL vypadá takto:

www.traktoristka.cz/nejlepsi-nastaveni-url-adresy-seo.

spíše než takto:

www.traktoristka.cz/?p=123.

Na kterou adresu URL byste nejspíše klikli?

První. A víte proč? Protože přesně víte, co vám nabízí.

Vaše URL adresa informuje společnost Google a hlavně lidi, kteří projíždí výsledky vyhledávání Google, na jaké téma váš obsah je. Jinými slovy, Google ji může chápat, protože je SEO friendly. Lidé ji také pochopí, protože je uživatelsky přívětivá.

Pokud chcete změnit URL strukturu trvalých odkazů v aplikaci WordPress, přejděte do Nastavení > Trvalé odkazy. Tady najdete tyto možnosti:

URL

  1. Základní: Toto není pro SEO dobrá volba. Nic v URL neodpovídá vašim stránkám nebo obsahu.
  2. Datum a název: Toto už je pro SEO dobrá volba! URL adresa pomůže Google vědět, jaký je váš obsah a přesné datum publikování, což může být pro vaše čtenáře opravdu důležité.
  3. Rok, měsíc a název: Také dobrá volba! Podobně jako Datum a název, ale zobrazuje se pouze měsíc, kdy byl obsah publikován.
  4. Číslené: Není dobrá volba pro SEO. Nic v URL neodpovídá vašim stránkám a obsahu.
  5. Název příspěvku: Toto je nejoblíbenější volba pro optimální WordPress SEO. Umožňuje přizpůsobit URL adresu vašemu obsahu.
  6. Vlastní struktura: Zde můžete k přizpůsobení adresy URL použít tagy specifické pro WordPress. Pokud máte rozsáhlé stránky s více kategoriemi, které jsou důležité pro vaše čtenáře, můžete použít /kategorie/nazevprispevku/ – pro přidání kategorie do vaší adresy URL. Toto můžete využít, abyste Googlu poskytli ještě více informací o vašem obsahu, ale záleží na tom, jak podrobný chcete získat.

Jakmile vyberete nastavení trvalých odkazů, nezapomeňte nastavení potvrdit kliknutím na tlačítko “Uložit změny”.

Následně můžete provádět změny adresy URL jednotlivých stránek a příspěvků. Na administrátorském panelu administrátora můžete upravit adesu UL před klepnutím na tlačítko “OK” a aktualizací příspěvku.

Poznámka pro zavedené weby:

Přechodem z jedné struktury trvalých odkazů na jiné budete bohužel ztrácet vešekeré počty sdílených sociálních médií. Máte-li u uričitého sdílení obsahu tisíce sdílení, tak změna struktury URL adres jej obnoví na nulu. Navíc vždy existuje riziko poškození vašeho stávajícího hodnocení.

2. Přepište URL adresy

Tady jsou některé kroky vhodné pro psaní a přepisování adres URL ve WordPressu:

  • Udržujte všechny URL adresy jednoduché. Odstraňte všechna nerelevantní slova a zaměřte se na cílová klíčová slova. Některá slova nepřidávají čtenářům žádnou hodnotu (např.”a”, “nebo”). Vaši čtenáři nepřidávají žádnou hodnotu delší URL. Takže URL jako www.traktoristka.cz/nejlepsi-nastaveni-url-adresy-seo je lepší než www.traktoristka.cz/nejlepsi-nastaveni-url-adresy-pro-seo.
  • Udržujte URL krátké. Délka adresy UL není faktor hodnocení. Klíčové je použití nejvhodnějších klíčových slov v URL a vyhnout se zbytečným slovům.
  • Udržujte konzistentní formátování adresy URL mezi stránkami a příspěvky. Pokud k oddělování slov ve všech příspěvcích používáte pomlčky (“-“), tak nepoužívejte podrtžítka (“_”) k oddělování slov na vašich stránkách. Přizpůsobte se tomu, jak to WordPress dělá – použijte tradiční pomlčku k oddělování slov v URL adresách.

3. Implementujte certifikát SSL

Ujistěte se, že jsou vaše webové stránky plně šifrovány certifikátem SSL.

HTTPS je nyní slabým signálem v algoritmech společnosti Google. Navíc Google vyžaduje v protokolu Chrome HTTPS pro zabezpečená data. Z těchto důvodů můžete povolit protokol HTTPS na webu WordPress.

4. Použijte pluginy, abyste se ujistili, že jsou vaše URL pro SEO přívětivé

Bohužel aktuálně neexistují žádné pluginy WordPress, které vám pomohou s adresami URL optimalizovanými pro SEO.

To znamená, že plugin Yoast SEO vám dává hlavu vzhůru, když vaše struktura adres URL funguje dobře pro vybraná klíčová slova. To je dobrý způsob, jak se ujistit, že máte URL adresy pro SEO dobře otimalizované.

Souhrn

Neexistuje jediný způsob, jak vytvořit nejlepší URL adresu přátelskou pro SEO. Záleží na typu webových stránek, které provozujete, na oboru a také na tom, co vaši návštěvníci považují za cenné.

Je neuvěřitelně důležité optimalizovat URL adresy aplikace WodrPress. Do URL zahrnout všechna významná klíčová slova, aby bylo jasné, o čem je daná webová stránka.