Proč nefunguje CZ Torrent? Kde jinde stahovat filmy?

Cz Torrent neboli tracker.cztorrent.net byla nejrozšířenější služba v ČR.

Obsah článku

CZ Torrrent – proč nefunguje?
CZ Torrrent – proč nefunguje?

Co je CZ Torrent?

Cz Torrent neboli tracker.cztorrent.net byla nejrozšířenější služba v ČR na stahování filmů. Uživatelé ale nyní viděli na webu hlášku 403 nyní dokonce 521. Proč tomu tak je? Důvodů může být několik. 

  • stíhání za šíření nelegálního obsahu
  • hackerský útok
  • prodej služby

Oficiální vyjádření zatím bohužel nemáme. Je to definitivní stav? Nebo nám někdo odpoví? Nejpravědpodobnější varianta je, že služba byla ukončena pro šíření nelegálního obsahu. 

Cz Torrent ve skutečnosti nebyl jen o torrentech a sdílení souborů. V místním diskusním fóru se sešla velká skupina uživatelů, kteří diskutovali o všem možném. Od recenzí videoher přes filmové tipy až po návod na sestavení vlastního počítače. Fanoušci této známé webové stránky o to všechno zjevně přišli. Tím ale piráti v České republice rozhodně nekončí. Nesmrtelný The Pirate Bay je stále světovou jedničkou a slovenský SK Torrent stále funguje.

CZ Torrent nefunguje

Když byl CZ Torrent vypnut, objevilo se několik zpráv a spekulací o tom, proč se tak stalo. Web ČT24 informoval, že česká policie se zapojila do mezinárodní operace proti organizované skupině, která nelegálním šířením filmů způsobila škodu přes 224 milionů korun. Vzhledem k tomu, že je však web nesmyslně přesměrován, mohlo se částečně jednat o hackerskou operaci.

Když se něco takového dozvíte o doméně, s jejíž činností byste se nechtěli rozloučit za žádnou cenu, musíte se pravděpodobně rychle smířit s realitou. Jedná se o stav spřátelené domény podivejmese.cz, která byla úzce spojena s CZT. V pozemském světě to může znamenat, že doména byla zablokována na žádost soudu nebo policie.

Další důvod proč cz Torrent nefuguje?

Další verze zániku je, že populární česká služba torrent byla prodána. Proč by ale někdo kupoval funkční stroj za peníze a pak ho přestal provozovat?

Reálnější možností je, že webové stránky již jednoduše přestala existovat a většina uživatelů během několika měsíců přešla na jiné alternativní trackery. V diskusi o českých torrent trackerech na ceskeforum.cz najdete několik možností, kde se k datům můžete dostat.

Pravděpodobně jste se již dostatečně vypořádali se 403 nebo nyní s chybou.521. Uživatel Skippy_CZT, který býval moderátorem CZTorrentu, na Twitteru napsal, že Torrent nefunguje a pravděpodobně už fungovat nebude. Nebo určitě ne v příštích měsících. Naznačil, že nemá smysl dál hledat důvody a smířit se s faktem, že tu s nám CZ Torrent nebude.

Nefunguje stahování z CZ Torrentu

V naší zemi ČR je stahování filmů pro osobní potřebu legální, ale nesmí se dále šířit. Laicky řečeno, torrentová síť funguje tak, že přijatá data lze dále šířit. A právě zde dochází k porušování autorských práv. To byl pravděpodobně hlavní důvod, proč byl CZ Torrent v krátké době odstraněn.

Alternativy místo CZ Torrent

Při vyhledávání na torrentových stránkách se z bezpečnostních důvodů ujistěte, že používáte dobrou VPN. To zajišťuje vaši bezpečnost a anonymitu šifrováním a skrytím vaší IP adresy. Můžete také narazit na falešné stránky s torrenty, které jsou prošpikovány reklamami a podivnými odkazy.

Webové stránky mají různě velké knihovny a některé z nich bohužel obsahují falešné odkazy. Většina z nich vydělává na reklamě, takže musíte být trpěliví. Žebříčky oblíbenosti a možnost udělit hodnocení mohou být přínosné a poskytnout vám důležité informace.

  1. Torlock
  2. RARBG
  3. The Pirate Bay
  4. Torrentz2

CZ Torrenty ke stažení

Jak už jste asi pochopili už nic stáhnout z cz Torrentu nebude možné. Aspoň ne v následující době.

Závěr

Z výsledků internetových vyhledávačů a internetové adresy samotného Cz Torrentu vyplývá, že populární česká torrentová služba skutečně zmizela. Uvidíme, zda se v budoucnu na české scéně objeví něco nového.

❗️ V žádném případě nepodporujeme pirátství.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře