Jak otevřít DXF – AutoCAD

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše otevřít Váš soubor AutoCAD (.dxf).

Obsah článku

Jak otevřít soubor DXF

Společnost Autodesk má k dispozici několik různých bezplatných prohlížečů souborů DXF, včetně online programu pro otevírání souborů DXF nazvaného Autodesk Viewer a desktopového programu DWG TrueView. K dispozici je také mobilní aplikace AutoCAD 360, která umožňuje prohlížet soubory DXF uložené v online službách pro ukládání souborů, jako je Dropbox.

  • Dalším bezplatným programem pro otevírání souborů DXF je eDrawings Viewer od společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. Chcete-li rychle otevřít soubor DXF online, použijte aplikaci ShareCAD.
  • Mezi další prohlížeče souborů DXF patří programy AutoCAD a Design Review od společnosti Autodesk a také TurboCAD, CorelCAD, ABViewer od společnosti CADSoftTools, Adobe Illustrator a Canvas X od společnosti ACD Systems.

Cheetah3D a některé z výše uvedených programů budou fungovat pro otevírání souborů DXF v systému MacOS. Uživatelé Linuxu mohou se soubory DXF pracovat pomocí aplikace LibreCAD.

Vzhledem k tomu, že verze ASCII formátu DXF jsou pouze textové soubory, lze je otevřít pomocí libovolného textového editoru. Takový postup však neumožňuje zobrazit výkres jako ve skutečném prohlížeči modelů. Místo toho budou jen několika úseky písmen a čísel.

Stále nemůžete soubor DXF otevřít?

Pokud žádný z těchto programů nebo služeb neotevírá váš soubor, zkontrolujte, zda přípona souboru skutečně čte formát .DXF a ne něco podobného jako DXR (Protected Macromedia Director Movie) nebo DXL (Domino XML Language), které se oba otevírají pomocí programů nesouvisí se softwarem CAD uvedeným na této stránce.

 

Návod – krok za krokem

1. Vyberete soubor tlačítkem "Klikněte nebo přetáhněte soubor sem"

2. Počkejte, než dojde k otevření souboru ve spodní části webu

AutoCAD (.dxf)

AutoCAD DXF je CAD formát vyvinutý firmou Autodesk, umožňující výměnu dat mezi AutoCADem a dalšími programy.

Formát DXF je podobný formátu souboru výkresové databáze AutoCADu, který používá příponu souboru DWG . Soubory DXF se však v CAD programech používají častěji, protože mohou existovat v textovém formátu ASCII, který přirozeně usnadňuje implementaci v těchto typech aplikací.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře