Převod PDF do EPS – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor PDF (.pdf) na vybraný formát Encapsulated PostScript (.eps).

Konverze PDF do EPS v Adobe

Pokud máte nainstalovanou aplikaci Adobe, například Adobe Photoshop nebo Adobe Illustrator, můžete exportovat PDF jako EPS v aplikaci Adobe, postup bude podobný.

 1. Otevřete PDF v Adobe Photoshopu, zvolte import jako obrázek.

 2. Přejděte na Soubor > Uložit jako.

 3. Zvolte výstup jako Photoshop EPS

 4. Klepnutím na tlačítko Uložit převedete PDF do EPS v aplikaci Adobe.

Adobe také nabízí řešení pro dávkový převod PDF do EPS vytvořením automatické akce, ale musíte se ujistit, že váš soubor PDF je jednostránkový.


Návod – krok za krokem

1. kroku předchází výběr souboru pokračujte zde

1. Klikněte na tlačítko CHOOSE FILE a vyberte soubor PDF

2. Klikněte na tlačítko CONVERT a zahajte konverzi z PDF do EPS

3. Posuňte se na stránce níže

4. Tlačítkem Download soubor EPS stáhnete a uložíte

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

 • Softwaru
 • Hardwaru
 • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

 • Výměnu, sdílení, prohlížení
 • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
 • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
 • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Encapsulated PostScript (.eps)

Formát souboru EPS je zkratka pro Encapsulated PostScript. Byl vytvořen společností Adobe již v roce 1992. Je to standardní formát grafického souboru určený k umisťování obrázků nebo kreseb do PostScriptového dokumentu.

V zásadě se jedná o postscriptový program uložený jako jeden soubor. Soubor EPS také obsahuje náhled grafiky uvnitř s nízkým rozlišením, který jej zpřístupňuje programům, které uvnitř neumožňují úpravy skriptu.

Vydavatelé často používají formát souboru EPS kvůli své kompatibilitě s různými operačními systémy. PaintShop Pro je jednou z nejlépe hodnocených aplikací dostupných pro úpravy grafických souborů EPS.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.


Komentáře