Jak převést PDF do RTF

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor PDF (.pdf) na vybraný formát Rich Text Format (.rtf).

Co je RTF formát?

RTF vytvořil tým aplikace Microsoft Word v 80. letech minulého století. Měl to být univerzální formát, který by mohla používat většina textových procesorů, což by usnadnilo sdílení dokumentů aplikace Word s lidmi, kteří ji nepoužívají. Byl také začleněn jako výchozí formát používaný vestavěnou aplikací WordPad systému Windows - odlehčeným textovým procesorem.

Než byl nahrazen soubory HTML, používal se RTF také jako základ pro soubory nápovědy systému Windows.

Protože většina textových procesorů umí číst a zapisovat soubor RTF, znamená to, že pokud vytvoříte soubor v systému Windows, budete jej moci bez problémů poslat kolegovi, který používá systém MacOS nebo Linux. Je také široce používán v jiných typech aplikací, například v e-mailových klientech.

Společnost Microsoft ukončila vývoj formátu RTF v roce 2008, ale stále je široce podporován aplikacemi v téměř všech operačních systémech.


Návod – krok za krokem

1. kroku předchází výběr souboru pokračujte zde

1. Klikněte na tlačítko CHOOSE FILE a vyberte soubor PDF

2. Klikněte na tlačítko CONVERT a zahajte konverzi z PDF do RTF

3. Posuňte se na stránce níže

4. Tlačítkem Download soubor RTF stáhnete a uložíte

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

  • Softwaru
  • Hardwaru
  • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

  • Výměnu, sdílení, prohlížení
  • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
  • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
  • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Rich Text Format (.rtf)

RTF je soubor dokumentu, který podporuje několik možností formátování textu. Umožňuje vyměňovat dokumenty s jednoduchým formátováním mezi různými textovými procesory. Jedná se o proprietární formát souboru Microsoft.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.


Komentáře