Převod DJVU do PDF – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor DjVu (.djvu) na vybraný formát PDF (.pdf).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Převod z DjVu do PDF pomocí Internet Exploreru

DjVu lze otevřít v aplikaci Internet Explorer přímo pomocí pluginu pro freewarový prohlížeč poskytnutého společností Caminova. To znamená, že jej lze převést do PDF přímo z IE pomocí novaPDF jako virtuální tiskárny.

Chcete-li převést DjVu Do PDF z Internet Exploreru :

1 krok Stáhněte si WinDjView zhttp://windjview.sourceforge.net/ a novaPDF ze služby Stáhnout a nainstalovat je obě do svého počítače.

2 krok Přejděte na Soubor-> Otevřít (nebo stiskněte Ctrl + O ), vyhledejte soubor DjVu, který chcete převést do PDF, vyberte jej a klikněte na Otevřít .

3 krok Přejděte na Soubor-> Tisk (nebo stiskněte Ctrl + P ) a v části Tiskárna vyberte novaPDF. Před vytvořením souboru PDF můžete upravit nastavení novaPDF pomocí tlačítka Vlastnosti a také upravit další možnosti tisku.

4 krok Klikněte na Tisk a vyberte umístění, kam chcete dokument PDF uložit.

Porovnání souboru DJVU a PDF

Formáty DjVu i PDF definují funkce, jejichž cílem je vytvořit platformu pro doručování dokumentů. Hlavní rozdíl mezi DjVu a PDF spočívá v tom, že DjVu je vyvinut jako rastrový obrazový formát, zatímco PDF je vyvinut jako vektorový obrazový formát.

Důsledkem tohoto rozdílu je, že při vytváření souboru DjVu musí být zadáno maximální rozlišení rastrového obrazu, zatímco rozlišení vektorového obrazu PDF lze zvětšit na libovolnou hodnotu bez ztráty dat. To znamená, že kvalita obrázků v dokumentu DjVu je nižší než v souboru PDF s vysokým rozlišením.

Výhody formátu DjVu:

Dobrá komprese - soubor může obsahovat velké množství prvků (grafiky, barev, písem, vzorů) a přesto mít malou velikost (ale za cenu, že u převedených obrázků dochází ke ztrátě kvality).

Vhodné pro elektronické knihy - dokumenty DjVu se zobrazují způsobem, který je uživatelsky přívětivější pro lidi zvyklé číst elektronické knihy.

Rychlé vykreslování obrázků - při prohlížení dokumentu DjVu se stránky s obrázky otevřou velmi rychle, protože grafika je vykreslena předem (v mezipaměti).

Algoritmus převodu naskenovaných dokumentů - pro svůj hlavní účel má DjVu jedinečný algoritmus převodu naskenovaných obrazových a textových prvků.

DjVu je vhodný jako archivační formát pro dokumenty s grafikou, manuály a naskenované dokumenty (pokud nehrozí ztráta kvality).

Nevýhody formátu DjVu:

Při převodu z jiných formátů do formátu DjVu může dojít ke ztrátě kvality obrazu.

Omezené použití - formát DjVu vyžaduje pro komerční distribuci licenci, takže má ve srovnání s formáty, jako je PDF, velmi malou uživatelskou základnu.

Závislost - pro vytvoření nebo čtení souboru je třeba nainstalovat samostatné programy nebo zásuvné moduly.

Výhody formátu PDF:

Oblíbenost - PDF je nejoblíbenější formát dokumentů pro sdílení a ukládání a je k dispozici široká škála softwarových řešení (zdarma i komerčních).

Zabezpečení - má nejlepší nastavení zabezpečení pro ochranu dokumentu před neoprávněným přístupem.

Standardizace - PDF má normu ISO jako formát pro archivaci a sdílení dokumentů (PDF/A).

Věrnost - algoritmus převodu do PDF nabízí optimální poměr kvality a velikosti, protože výrazně komprimuje data (zejména text), ale bez ztráty kvality. Proto je PDF rozšířený i v polygrafickém průmyslu, protože dokáže vytvářet dokumenty v tiskové kvalitě, které vykreslují obsah přesně tak, jako když jsou vytištěné i na papíře.

Interaktivita - PDF nabízí také podporu zvuků, interaktivních formulářů, několika formátů videa kompatibilních s Adobe Flash Player, online interaktivních recenzí na dokumenty a programů v JavaScriptu.

Nevýhody formátu PDF:

Závislost - vyžaduje instalaci samostatných programů pro čtení nebo vytváření dokumentu.

Spravovatelnost - formát PDF není ze své podstaty určen k úpravám, protože je jednoduše popsán jako obraz dokumentu. Software, který umí soubory PDF upravovat, existuje (příkladem může být Adobe Acrobat), ale jeho pořízení je nákladné.

Kompatibilita - formát PDF je v souladu s licencemi na písma, takže komerční písma nebudou do dokumentů PDF vkládána a budou vypadat jinak, když je otevřou jiné osoby.

Výsledek porovnání DJVU a PDF

Vezmeme-li v úvahu specifické vlastnosti každého formátu i jeho výhody, nelze formáty DjVu a PDF považovat za konkurenční, protože jsou určeny k řešení různých úloh, a proto se vzájemně doplňují.

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na tlačítko CHOOSE FILE a vyberte soubor DJVU

2. Klikněte na tlačítko CONVERT a zahajte konverzi z DJVU do PDF

3. Posuňte se na stránce níže

4. Tlačítkem Download soubor PDF stáhnete a uložíte

DjVu (.djvu)

DjVu je otevřený souborový formát vyvinutý pro ukládání naskenovaných dokumentů a to především takových, které obsahují text, fotografie či perokresby. Má vysokou kompresní schopnost, umí rozdělit obrázky do různých vrstev a ty pak komprimovat metodami pro daná data nejvhodnějšími. Používá mimo jiné vlnkovou kompresi IW44, kompresi JB2 (podobnou JBIG2) a aritmetické kódování. Byl vyvinut v AT&T s první verzí v roce 1996 a v oblasti ukládání skenovaných dokumentů je hlavním konkurentem formátu.

Často kladené otázky

Jak otevřít soubor DJVU v systému Android?

Chcete-li otevřít soubor DJVU na zařízení Android, budete potřebovat aplikaci převaděče DJVU na PDF. Přejděte na Google Play a stáhněte si aplikaci Readler : Great Reader DJVU to PDF Converter nebo si stáhněte aplikaci DjVU to PDF Converter.

Jak otevřít soubor DJVU na iPadu?

Chcete-li otevřít a zobrazit soubory DJVU a PDF na iPadu nebo iPhone, stáhněte si DjVu Reader z App Store. Tato aplikace má vizualizační systém, který usnadňuje navigaci v dokumentech DJVU na zařízení iOS.

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

  • Softwaru
  • Hardwaru
  • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

  • Výměnu, sdílení, prohlížení
  • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
  • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
  • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor DjVu (.djvu) umíme převést i do

Převod souboru DjVu (.djvu) na vybraný formát PDF (.pdf).
DjVu » PDF