Jak převést Excel XLS XLSX do PDF

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor Excel (.xls, .xlsx) na vybraný formát PDF (.pdf).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na UPLOAD a vyberte soubor xls nebo xlsx

2. Po krátkém převodu do PDF klikněte na Free Download a soubor stáhněte

Excel (.xls, .xlsx)

XLS je přípona souborů specifikace Office Open XML vytvořených v aplikaci Microsoft Excel. Data jsou uložena v binárním formátu. Jedná se o předchůdce formátu XLSX a formátu XLSB, který je specifický pro Microsoft Excel 2007.

Microsoft Excel je užitečný a výkonný program pro analýzu dat a dokumentaci. Díky své extrémní všestrannosti a síle se Excel od svého uvedení v roce 1985 stal jedním z nejpoužívanějších softwarových programů v obchodním světě. Osobní počítačovou renesanci 80. a 90. let ve skutečnosti vedlo mnoho použití Excel a jiný tabulkový software.

Jedná se o tabulkový program, který obsahuje několik sloupců a řádků, přičemž každý průsečík sloupce a řádku je „buňka“. Každá buňka obsahuje jeden datový bod nebo jednu informaci. Uspořádáním informací tímto způsobem můžete usnadnit hledání informací a automaticky čerpat informace ze změn dat.

Mezi hlavní použití aplikace Excel patří:

 • Vstup dat
 • Správa dat
 • Účetnictví
 • Finanční analýza
 • Grafy a grafy
 • Téměř vše, co je třeba zorganizovat!

Tabulky Google neboli Google Sheets je bezplatná webová aplikace s tabulkovým procesorem. Zahrnuje téměř všechny funkce tradičního tabulkového procesoru, jako je Microsoft Excel.

Tabulky Google nabízejí výhodu cloudového úložiště, což znamená, že dokumenty uživatelů se automaticky ukládají a lze je načíst, i když selže jejich pevný disk nebo SSD.

Tabulky Google podporují soubory tabulek .xls, .xlsx, .xlsm, .xlt, .xltx, .xltm .ods, .csv, .tsv, .txt a .tab.

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

 • Softwaru
 • Hardwaru
 • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

 • Výměnu, sdílení, prohlížení
 • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
 • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
 • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor Excel (.xls, .xlsx) umíme převést i do

Převod souboru Excel (.xls, .xlsx) na vybraný formát PDF (.pdf).
Excel » PDF