Jak převést HTML do PDF

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor HTML (.html, .htm) na vybraný formát PDF (.pdf).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na tlačítko CHOOSE FILE a vyberte soubor HTML

2. Klikněte na tlačítko CONVERT a zahajte konverzi z HTML do PDF

3. Posuňte se na stránce níže

4. Tlačítkem Download soubor PDF stáhnete a uložíte

HTML (.html, .htm)

Hypertext Markup Language (HTML) je počítačový jazyk, který tvoří většinu webových stránek a online aplikací. Hypertext je text, který se používá k odkazování na jiné části textu, zatímco značkovací jazyk je řada značek, které webovým serverům sdělují styl a strukturu dokumentu.

Jazyk HTML není považován za programovací jazyk, protože nedokáže vytvářet dynamické funkce. Místo toho mohou uživatelé webu pomocí jazyka HTML vytvářet a strukturovat sekce, odstavce a odkazy pomocí prvků, značek a atributů.

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

  • Softwaru
  • Hardwaru
  • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

  • Výměnu, sdílení, prohlížení
  • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
  • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
  • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor HTML (.html, .htm) umíme převést i do

Převod souboru HTML (.html, .htm) na vybraný formát PDF (.pdf).
HTML » PDF
Převod souboru HTML (.html, .htm) na vybraný formát Word (.doc, .docx).
HTML » Word