Převod MKV do AVI – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor MKV (.mkv) na vybraný formát AVI (.avi).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Obsah článku

Převod MKV na AVI online a zdarma

Online převaděče MKV na AVI zdarma jsou vhodné pro uživatele, kteří chtějí rychle převést jedno nebo dvě videa z MKV do AVI. Jsou zdarma a snadno se používají a pro svou práci nevyžadují žádné stahování.

Převod MKV do AVI bez ztráty kvality

Online konvertory videa jsou cloudové programy, které můžete použít k převodu videosouborů z jednoho formátu do druhého bez nutnosti stahování nebo instalace. I když jsou pohodlné a snadno dostupné z webového prohlížeče, mají tyto aplikace více omezení než konvertory pro stolní počítače. Jsou však ideální pro jednorázovou konverzi videí. 

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na Vybrat soubor a nahrajte soubor MKV

2. Chvilku počkejte, než se soubor nahraje

3. Poté vyberte typ souboru "AVI"

4. Klikněte na tlačítko Začněte konvertovat

MKV (.mkv)

MKV je multimediální video formát, který podporuje více než jedno audio a titulkové stopy na stejném souboru. Dokáže pojmout většinu moderních video a audio formátů.

Navzdory všeobecnému přesvědčení nejsou soubory MKV formátem komprese zvuku nebo videa. Soubory MKV jsou ve skutečnosti multimediální kontejnerové formáty. Kontejner MKV může obsahovat zvuk, video a titulky v jediném souboru - i když tyto prvky používají různé typy kódování. Například můžete mít soubor MKV, který obsahuje video H.264 a něco jako MP3 nebo AAC pro zvuk.

Kontejnerové soubory MKV byly navrženy tak, aby byly odolné vůči budoucnosti, což znamená, že soubory nezastarají. Vývojáři technologie Matroska zahrnuli několik klíčových funkcí, aby toho dosáhli, včetně např:

  • Rychlé vyhledávání
  • Podpora kapitol, menu a metadat
  • Různé volitelné audio a video toky
  • kompatibilita s online streamováním
  • Podpora titulků (kódovaných i nekódovaných)
  • Obnova po chybě, která umožňuje přehrávání poškozených souborů

MKV Player – jak přehrát soubor MKV?

Protože MKV není průmyslovým standardem, ne všechny přehrávače médií jej podporují - i když podpora rychle rostla. Máte dvě hlavní možnosti přehrávání souborů MKV: použití přehrávače médií kompatibilního s MKV nebo stažení příslušných kodeků pro preferovaný přehrávač médií.

Nejlepší volba: Použijte VLC Media Player

Naše oblíbená volba pro přehrávání souborů MKV je VLC media player - hlavně proto, že má integrovanou podporu a nevyžaduje, abyste instalovali cokoli jiného. Stahování a instalace programu je snadné, pokud budete postupovat podle těchto pokynů. Začněte tím, že přejdete na oficiální stránku pro stahování na videolan.org. Dejte si pozor, abyste nechodili nikam jinam, protože mnoho prodejců crapware má falešné weby ke stažení VLC.

AVI (.avi)

AVI je video kontejner, který obsahuje a kóduje zvuk i video, což umožňuje přehrávání videa i zvuku zároveň. Tento kontejner má menší schopnost komprese než jiné podobné formáty, ale přesto je podporován většinou DVD přehrávačů.

Nejprve vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft, AVI je standardní formát videa pro počítače se systémem Windows. Soubor je uložen ve formátu multimediálního kontejneru, který ukládá audio a video pomocí různých kodeků, jako jsou DivX a XviD.

Soubor AVI používá k ukládání souborů méně komprese a zabírá více místa než mnoho jiných video formátů - například MPEG a MOV. Soubory AVI lze také vytvářet bez použití komprese. Díky tomu jsou soubory bezztrátové, což má za následek nesmírně větší velikosti souborů - přibližně 2–3 GB za minutu videa. Bezztrátový soubor neztratí časem kvalitu bez ohledu na to, kolikrát soubor otevřete nebo uložíte. To navíc umožňuje přehrávání bez použití kodeků.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor MKV (.mkv) umíme převést i do

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor…
MKV » AVI