Převod Word DOC DOCX do HTML – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor Word (.doc, .docx) na vybraný formát HTML (.html, .htm).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na tlačítko CHOOSE FILE a vyberte soubor DOC

2. Klikněte na tlačítko CONVERT a zahajte konverzi z DOC do HTML

3. Posuňte se na stránce níže

4. Tlačítkem Download soubor HTML stáhnete a uložíte

Word (.doc, .docx)

Doc, docx je formát dokumentu, který používá aplikace Microsoft Word. Může obsahovat formátovaný text, obrázky, tabulky, grafy atd.S každou verzí aplikace Microsoft Word se normy pro formát DOC mírně mění, což může způsobit některé problémy s kompatibilitou.

Historie formátu DOC

Microsoft Word začal používat formát DOC a příponu souboru před více než 30 lety v úplně prvním vydání Wordu pro MS-DOS. Jako rozšíření výslovně pro proprietární procesor dokumentů společnosti Microsoft byl formát také proprietární: Word byl jediný program, který oficiálně podporoval soubory DOC, dokud Microsoft neotevřel specifikaci v roce 2006, poté byl zpětně analyzován.

Po roce 2008 byl formát DOC integrován do placených a bezplatných programů pro zpracování textu od mnoha prodejců. Práce se staršími formáty textových procesorů se podstatně usnadnila a mnoho uživatelů stále raději ukládá do staršího standardu DOC, protože je nepravděpodobné, že by jej musel otevřít přítel nebo klient se starší verzí Microsoft Office.

Zavedení DOCX (Office Open XML)

Microsoft pod tlakem rostoucí konkurence bezplatné a open-source Open Office a jejího konkurenčního formátu Open Document Format (ODF) prosazoval na počátku roku 2000 přijetí ještě širšího otevřeného standardu. To vyvrcholilo vývojem formátu souboru DOCX spolu s jeho doprovodnými soubory, jako je XLSX pro tabulky a PPTX pro prezentace.

O deset let později se DOCX stal novým de facto standardem, i když to není tak univerzální, jako byl starší formát souborů DOC díky konkurentům jako ODF a obecnému poklesu využití tradičního textového procesoru.

Používat DOC nebo DOCX?

DOCX je lepší volbou pro téměř každou situaci. Formát vytváří menší a světlejší soubory, které se snáze čtou a přenášejí. Otevřená povaha standardu Office Open XML znamená, že jej může číst téměř jakýkoli plně vybavený textový procesor, včetně online nástrojů, jako jsou Dokumenty Google. Jediným důvodem, proč nyní používat starší formát souboru DOC, by bylo obnovit některé soubory starší než deset let nebo pracovat s velmi zastaralým textovým procesorem. V obou případech by bylo nejlepší soubor znovu uložit v DOCX nebo jiném moderním standardu, jako je ODF, pro snadnou konverzi.

HTML (.html, .htm)

Hypertext Markup Language (HTML) je počítačový jazyk, který tvoří většinu webových stránek a online aplikací. Hypertext je text, který se používá k odkazování na jiné části textu, zatímco značkovací jazyk je řada značek, které webovým serverům sdělují styl a strukturu dokumentu.

Jazyk HTML není považován za programovací jazyk, protože nedokáže vytvářet dynamické funkce. Místo toho mohou uživatelé webu pomocí jazyka HTML vytvářet a strukturovat sekce, odstavce a odkazy pomocí prvků, značek a atributů.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor Word (.doc, .docx) umíme převést i do

Převod souboru Word (.doc, .docx) na vybraný formát E-book (.epub).
Word » E-book
Převod souboru Word (.doc, .docx) na vybraný formát Text (.txt).
Word » Text
Převod souboru Word (.doc, .docx) na vybraný formát E-book (.mobi).
Word » E-book
Převod souboru Word (.doc, .docx) na vybraný formát HTML (.html, .htm).
Word » HTML
Převod souboru Word (.doc, .docx) na vybraný formát E-book (.pdb).
Word » E-book
Převod souboru Word (.doc, .docx) na vybraný formát PDF (.pdf).
Word » PDF