Převod Bitcoinu (BTC) na Koruny (CZK)

Kalkulačka převodů Bitcoinu a jiných kryptoměn na Koruny a další měny.

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Obsah článku

Převod Bitcoin na CZK (BTC to CZK)

Najdete u nás kvalitní převodník z Bitcoinu na českou korunu. Naše kalkulačka vám vždy poskytne aktuální cenu Bitcoinu.

Jednoduše a rychle převedeme hodnotu Bitcoinu na Korunu a dalších světových měn.

Díky Bitcoin kalkulačce si můžete přepočítat a zjistit, jakou hodnotu má váš BItcoin v jiné měně jako je česká korun, euro, americký dolar, britská libra...

Jednoduše vložíte částku a zvolíte si měnu do jaké chcete své Bitcoiny převést.

Co ovlivňuje cenu Bitconu?

Cena Bitcoinu není regulována žádnou organizací, skupinou nebo vládou. 

Zde je několik faktorů ovlivňující cenu Bitcoinu:

  • Nabídka a poptávka po Bitcoinech
  • Pravidla a předpisy týkající se bitcoinů
  • Síla médií
  • Bitcoinová konkurence
  • Těžba Bitcoinů

1. Nábídka a poptávka

Součet všech Bitcoinů obchodovatelných na burzách představuje malé procento z celkové nabídky v oběhu. Většina Bitcoinů je držena jako úspory, tedy není možné je zakoupit.

Popularita Bitcoinů je jedním z aspektů, které zvyšují jeho cenu. Zatímco nízká poptávka po měně jeho hodnotu sníží. Zvýšená poptávka a snížená nabídka zvyšují cenu Bitcoinů.

2. Pravidla a předpisy

Bitcoin a jiné kryptoměny se staly velmi rychle populární, proto regulační orgány neustále diskutují o tom, jak tyto digitální aktiva definovat.

Zatímco Komise pro cenné papíry (SEC) klasifikuje kryptoměny jako cenné papíry, Commodity Futures Trading Commission (CFTC) USA klasifikuje bitcoiny jako komoditu.

Pokud se pravidla stanou pro kryptoměny "přísné" bude hodnota Bitcoinu klesat.

3. Síla médií

Několik zpráv v historii už ukázalo, že média mají na cenu Bitcoinu největší vliv.

Pozitivní mediální pokrytí bitcoinů obvykle povede k vyšším cenám, zatímco negativní pokrytí bude mít opační výsledek.

4. Bitcoinová konkurence

Bitcoin je bezpochyby nejznámější a nejuznávanější kryptoměnou na světě. O naši úvahu však soupeří tisíce dalších kryptoměn, například Tether (USDT) a Ethereum (ETH).

Tržní limit je také faktor, který může ovlivnit cenu měny v tomto neustále se měnícím scénáři. 

5. Těžba Bitcoinů

Množství bitcoinů, které systém umožňuje existovat, může také ovlivnit nabídku. Toto číslo je omezeno na 21 milionů a po jeho dosažení přestanou těžební operace produkovat nové bitcoiny.

Tento postup je stále obtížnější. Pokud náklady na těžbu virtuálních měn vzrostou, mělo by to téměř jistě vliv na cenu.

Více o Bitcoinu nebo České koruně 

Chcete-li se dozvědět více informací o BTC nebo CZK. Ať už něco z historie měny, tisku peněz atd., doporučujeme vám související stránky na Wikipedii.

 

Návod – krok za krokem

1. Do první kolonky zadejte částku, kterou chcete převést

2. V druhé kolonce vyberte bitcoin, nebo jinou krybtoměnu

3. V poslední kolonce vyberte CZK Česká koruna nebo jinou fiat měnu

4. Hotovo! Máte výsledek, kolik to je v českých korunách

Bitcoin

Bitcoin je decentralizovaná virtuální měna, která vznikla v roce 2009. Autorem Bitcoinu je Satoshi Nakamoto. Veřejnost, ale neví, jestli se jedná o osobu, nebo skupinu programátorů a vývojářů.

Hlavní výhodou Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo ani autor ani jiní jednotlivci, skupiny, nebo vlády nemohli měnu ovlivňovat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky, nebo způsobovat inflaci. V síti Neexistuje žádný centrální bod ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat.

Konečné množství Bitcoinu je předem známo a uvolňování Bitcoinu do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. Celkové množství Bitcoinu, které bude vytěženo je téměř 21 milionů. Růst se však postupně zpomaluje a veškeré Bitcoiny budou vytěženy v roce 2140. Drtivá většina z nich však v roce 2033.

V současnosti má Bitcoin dělitelnost omezenou na 8 desetinných míst. Je možné ji však do budoucna rozšířit. Pokud chcete koupit Bitcoin nemusíte koupit celý, ale pouze jeho jednotky. Nejnižší jednotka Bitcoinu se nazývá Satoshi po autorovi Bitcoinu. Na rozdíl od většiny měn, není Bitcoin závislí na důvěře k jejímu vydavateli ani prostředíkovi jako je banka nebo stát. Které vydáváním nových peněz snižují jeho reálnou hodnotu. Dříve veškeré peníze byly kryty zlatem a dnes už tomu tak není a většina peněz jsou pouze čísla na bankovních účtech.

K zabezpečení sítě se využívá kryptografie umožňující používat pouze peníze, které daný uživatel vlastní a zabraňují opakovanému využití již utracených peněz. Pro provádění transakcí se využívá distribuovaná databáze na příč uzli peer to peer sítě. Bitcoiny se posílají přímo mezi lidmi a ne přes banky či jiné instituce. Díky tomu je Bitcoin poměrně anonymní měnou. Díky anonymitě se Bitcoin používá na nákup drog, padělaných dokladů, nebo dokonce nájemných vražd.

Bitcoiny mohou být uloženy v počítači v souboru na pevném disku s peněženkou nebo uschovávány pomocí služby třetích stran, jako jsou burzy nebo směnárny. Je však možné mít i peněženku zcela offline. Pro bezpečnější uschování Bitcoinu se používají hardwarové peněženky jako je např. Trezor od českých vývojářů.

Bitcoin se dá těžit. K těžbě je zapotřebí ohromné množství výpočetní paměti, které zajišťují grafické karty. Dnes Bitcoin těží obrovské Bitcoinové farmy, které vypadají jako velké haly plné speciálně sestavených počítačů. Většinou jde o výkonné grafické karty připojené k základním deskám. Obvykle se na 1 základní desku připojí 4 až 8 grafických karet. Technicky jde o hledání bloků a řešení kryptografických příkladů, na které je potřeba opravdu výkonný hardware. Když těžař vyřeší kryptografickou úlohu, tak získá jako odměnu Bitcoin. Těžaři také získávají poplatky za schvalování transakcí. Vzhledem k množství výpočetního výkonu, které je potřeba k těžbě a schvalování transakcí vznikli tzv. Půly.

Česká koruna

Koruna česká je měna používaná v České republice od 1.1.1993. U nás má dnes právo tisknou bankovky pouze Státní tiskárna cenin a české mince může razit výhradně Česká mincovna.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor Bitcoin umíme převést i do

Kalkulačka převodů Bitcoinu a jiných kryptoměn na Koruny a další měny.
Bitcoin » Česká koruna