Jak napsat životopis + vzory ke stažení zdarma

Profesionální vzory životopisů ke staženi zdarma. Vzor životopisu si upravíte online a uložíte do PDF. Vyberte si z 29 šablon klasických a moderních životopisů.

Životopis vzor ke stažení

29 profesionálních vzorů životopisů a šablon ke stažení do PDF. Hledáte profesionální šablony pro svůj životopis a aplikaci, které můžete upravit online a uložit jako PDF?

Pokračujte na tlačítko "Vybrat a stáhnout vzor životopisu"

Strukturovaný životopis vzor

Pro šablonu životopisu strukturovaného opět přejděte na tlačítko "Vybrat a stáhnout vzor životopisu"

Klasický životopis

Klasický životopis už dnes tak nefrčí. Pokud chcete opravdu svého budoucího zaměstnavatele zaujmout, vytvořte si strukturovaný životopis vlastní. To však doporučujeme pokud máte cit pro design a jste minimalista :-) Ke strukturovanému životopisu napište např. e-mail, kde ve 1-2 odstavečkách popíšete, proč by si HR měl vybrat právě vás. Pokud ale nemáte designové cítění, nevadí. Stáhněte si z mnoha šablon životopisů na našich stránkách.

Životopis šablona

Existuje nepřeberné množství šablon životopisů. Avšak ne všechny jsou použitelné. Na našich stránkách vám nabízíme několik desítek šablon životopisů, které jsou otestované v praxi HR personalisty.

Jak napsat životopis

Váš životopis musí jasně, stručně a strategicky prezentovat vaši kvalifikaci, aby měl personalista zájem o setkání s vámi.

Měli byste sdělit vaše dovednosti, pracovní zkušenosti a výhody. Pracovní příležitosti mohou nastat neočekávaně. Klíčem k úspěšnému hledání zaměstnání je aktualizovaný moderní životopis. Zde je několik věcí, co a co dělat, jak napsat dobrý životopis a co do něj zahrnout.

1. Udržujte svůj životopis jasný a výstižný

U zaměstnavatele máte přibližně 30 sekund na to, abyste ho zaujali. Chce hned vidět, zda jste na danou pozici kvalifikovaní.

2. Zkontrolujte svůj životopis několikrát, než ho pošlete

Ujistěte se, že v životopisu nemáte žádné pravopisné ani gramatické chyby. Dejte ho přečíst také někomu jinému. Jednoduchá pravopisná chyba v životopisu může na zaměstnavatele působit negativně. Může vám dokonce zabránit v získání zaměstnání.

3. Omezte svůj životopis na dvě stránky

Ve svém životopise zdůrazněte své nejnovější zkušenosti. Starší práce a zkušenosti starší 15 let by měly být zrušeny nebo minimalizovány. Zaměstnavatel se tak může soustředit na relevantnější informace.

4. Upravte svůj životopis tak, aby vyhovoval pozici, o kterou se ucházíte

Uveďte pracovní zkušenosti nebo úspěchy, které souvisejí s pozicí, na kterou se hlásíte. Toho lze dosáhnout kontrolou popisu práce nebo webu zaměstnavatele.

5. Zdůrazněte, čeho jste dosáhli

Napište nejlepší příklady toho, kde jste prokázali své dovednosti. Tyto příklady by měly mluvit o tom, čeho jste ve své roli dosáhli. A měly by prokázat, jaký jste zaměstnanec. Nejlepší je zahrnout tyto informace do životopisu v části „Pracovní zkušenosti“.

6. Buďte upřímní

Sedět dlouho nad životopisem není nikdy dobrý nápad. Nepřehánějte své dovednosti nebo výsledky, protože by to zaměstnavatele uvedlo v omyl. Důvěřujte tomu, co nabízíte.

7. Vyčíslete své úspěchy

Použijte tvrdá čísla, kterým zaměstnavatel porozumí a udělají na něj dojem. Například kolik lidí jste kontrolovali, kolik produktů jste prodali, o kolik procent jste zvýšili prodej atd.

8. Používejte jednoduchá slova a akční slovesa

Osoba, která čte váš životopis, nemusí být vždy zaměstnavatelem. Životopisy mohou kontrolovat náboráři nebo specialisté na lidské zdroje, kteří nemusí znát váš konkrétní obor. Používejte jednoduchý a prostý jazyk, ale také přesvědčivá slovesa, jako je manipulace, správa, vedení, vývoj, zvýšení, splnění, využití atd.

9. Zahrňte neplacenou práci, která předvádí vaše dovednosti

Pokud jste se dobrovolně přihlásili do známé organizace nebo jste pracovali pro důležitou věc, vložte si ji do životopisu. Tyto zkušenosti byste měli zahrnout do části „Pracovní zkušenosti“ nebo „Práce dobrovolníků“, zejména pokud souvisejí s pozicí, o kterou se ucházíte.

10. Uveďte své kontaktní údaje

V životopise by mělo být uvedeno vaše jméno, adresa, e-mail a telefonní číslo. Tyto informace by měly být umístěny v horní části první stránky. Také se ujistěte, že jsou tyto informace platné. Jinak vás zaměstnavatel nebude moci kontaktovat.


Návod – krok za krokem

1. kroku předchází výběr souboru pokračujte zde

Životopis

Životopis nebo také Curriculum Vitae, CV, Vitae Cursus nebo také Resumé. Obsahuje nejdůležitější údaje o osobě písemně. Většinou je prezentování v tabulkové formě, ale může být také napsán v textové podobě.

Forma životopisu se liší v závislosti na zemi. V některých evropských zemích je životopis relativně krátký. V žádné jiné zemi však není fotografie aplikace vážena tak vysoko na životopisu jako v německy mluvících zemích. Není neobvyklé, že životopisy bez fotografií budou nakonec odmítnuty.

V některých společnostech může být „životopisem“ také takzvaný profil zaměstnance, ve kterém jsou srovnávány skutečné dovednosti zaměstnance s dovednostmi v popisu práce.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.


Komentáře