Freefilm ▷ online filmy a seriály zdarma

Freefilm je webový portál, který nabízí filmy a seriály ke sledování online.

Obsah článku

Freefilm.to – online filmy a seriály zdarma
Freefilm.to – online filmy a seriály zdarma

V polovině listopadu 2021 přestaly fungovat některé z nejoblíbenějších webových stránek, na kterých můžete zdarma sledovat filmy a televizní pořady online. Jednalo se o velmi populární FreeFilm.to a FreeSerial.to, které měly miliony návštěvníků měsíčně a byly absolutní špičkou na českém a slovenském trhu díky obrovské nabídce videí v původním znění s titulky nebo dokonce s českým či slovenským dabingem.

Co je Freefilm 

Na portálu Freefilm můžete sledovat filmy online a zdarma. Každý den nové online filmy, které se právě hrají v kinech. Díky dabingu nebo titulkům si můžete vychutnat nejnovější filmy v pohodlí domova. Najdete zde také filmy v HD rozlišení a osvědčené filmy s největšími akčními hrdiny. Pokud v naší databázi nenajdete online film, kontaktujte nás a my ho rádi přidáme.

Freefilm neustále aktualizují databázi filmů, aby měli jistotu, že budou mezi prvními. Nabízí tisíce filmů všech žánrů, tak aby poskytli dokonalý filmový zážitek. Při vyhledávání filmů použijte sekci Filmy online, kde najdete také filtr pro výběr filmů podle žánru, roku, dabingu a dalších kritérií.

Proč Freefilm nefunguje? 

Žaloba donutila provozovatele web vypnout.

Jak zjistil server torrentfreak.com, freefilm.to se stal obětí rozsáhlého soudního sporu, který vzhledem k aktivitám webu pravděpodobně musel přijít.

Podle této zprávy podaly Motion Picture Association (MPA) a Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) ke kalifornskému soudu několik žádostí, v nichž požadují, aby soud donutil registrátora domén Tonic Domains a poskytovatele služeb CDN Cloudflare předat veškeré informace, které mají o provozovatelích několika pirátských webových stránek.

Jedním z cílů těchto žádostí byl filmový web Freefilm.to. Ten již ukončil provoz svých sociálních sítí a vypadá to, že skončí jako několik dalších zaniklých filmových webů, které po sobě zanechaly pouze oznámení o své nedostupnosti.

Žaloby podané v roce 2021 nejsou namířeny proti serverům, na nichž jsou filmy umístěny, ale přímo proti webovým stránkám, které obsah pouze vkládají. Mezi tyto stránky patří český FreeFilm.to a další sesterské stránky provozované stejnými lidmi, stejně jako řada podobně zaměřených zahraničních stránek. Více informací o průběhu soudního řízení a o dotčených webových stránkách si můžete přečíst tady.

Kdy začne FreeFilm fungovat?

Vzhledem k okolnostem uzavření areálu kvůli soudnímu sporu se dá očekávat, že provozovatelé nebudou chtít vše znovu zprovoznit. Je tedy velmi pravděpodobné, že FreeFilm nikdy nezačne fungovat nebo že bude trvat několik let, než bude doména a její obsah obnoven, i když jinými provozovateli.

Vzhledem k okolnostem uzavření webu kvůli žalobě se dá očekávat, že provozovatelé nebudou chtít vše znovu zprovoznit. Je tedy velmi pravděpodobné, že FreeFilm už nikdy fungovat nebude. Nebo to bude trvat několik let a třeba doménu i s obsahem někdo obnoví, ale již půjde o jiné provozovatele.

Freefilm s českým dabingem nebo titulky

Na Freefilm můžete sledovat tisíce filmů a seriálů. Mnoho filmů nabízí výběr mezi českým dabingem a původním zněním s titulky. Hlavně starší řady jsou vyjímkou a jsou dostupné pouze v češtině. Ikony seriálů a filmů jsou chytře označeny tak, abyste hned viděli, zda jsou k dispozici v češtině, v originále s titulky nebo v obou verzích.

Také některé nové filmy nebo seriály jsou dostupné pouze s dabingem. Většina titulků je skutečně v češtině, jen výjimečně ve slovenštině. Titulky jsou většinou dobře sesynchronizované, takže neruší zážitek ze sledování. A co je hlavní, nemusíme hledat, abychom zjistili, které titulky patří ke které verzi videa.

Freefilm – proč není doporučován?

Proč nedoporučujeme Freefilm?
Proč nedoporučujeme Freefilm?

 

 

Mnoho reklam

Reklamy jsou skutečně přítomny na každém kroku nebo kliknutí na stránku. Jakmile stránku načtete, přivítá vás celá řada reklam, které se vinou kolem stránky jako had. To však není u stránek, které nabízejí online seriály zdarma, nic neobvyklého a je to cena, kterou musí být divák ochoten zaplatit, pokud chce sledovat film zdarma a online bez stahování.

Ochrana děl

Stejně jako řada dalších webových stránek nabízí i tato služba filmy a televizní pořady, k nimž nevlastní autorská práva. Sledování filmů na internetu je zdarma, ale jejich nahrávání a šíření nikoli.

Druhým problémem, se kterým se potýkají i jiné podobné servery, je reklama, která se objevuje při spuštění filmů. Spojení s adresami bezpečnostních rizik jistě není pro nikoho příjemné.

Bezpečnost

Webovou stránku Free Film nemůžeme doporučit z důvodu pohodlí a bezpečnosti. Před začátkem filmu (a během něj) se zobrazují reklamní okna, která někdy odkazují na velmi podezřelé webové stránky. Online filmy na Free Film také nedosahují kvality streamovaných videí na oficiálních filmových službách. 

Omezený výběr

Přestože je nabídka seriálů a filmů opravdu bohatá, stále se objevují některé nedostatky. Na rozdíl od svých konkurentů se zdá, že Freefilm.to nechce následovat rostoucí trend popularity korejských a japonských seriálů.

Na stránkách tak marně hledáte korejské seriály nebo japonská anime a výběr animovaných seriálů obecně se zdá být také poměrně omezený. Občas se však na freefilm.to objeví korejské filmy a japonské celovečerní filmy.

Alternativa Freefilm

Nejpohodlnějším způsobem sledování filmů a televizních pořadů je dnes Netflix (30 dní zkušební doba zdarma) nebo nová služba HBO GO.

Za pár set korun měsíčně si můžete užít spoustu zábavy. Další streamovací služby dostupné v České republice rozhodně stojí za vyzkoušení. Filmy zdarma nyní nabízí řada prověřených webových stránek. Zkuste například Bombuj tv

Další možností je využít internetovou televizi Skylink.

Etický kodex

Internetové stránky Free film nabízí filmy a seriály zdarma, na které nevlastní žádná autorská práva. Nahrávání a šíření filmů autorsky chráněných děl je trestné. Ovšem sledování online filmů a seriálů je bezstrestné. 

 

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře