Převod MP4 do MP3 – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor MP4 (.mp4) na vybraný formát MP3 (.mp3).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Obsah článku

Převod videa do MP3 online

V této online platformě pro převod videa můžete převádět mediální soubory do libovolného formátu podle svých potřeb. Proces trvá jen několik kliknutí. Během procesu převodu můžete pracovat na různých možnostech, jako je bitové rozlišení, vzorkovací frekvence, oříznutí, normalizace atd. 

Převod zde probíhá rychlou rychlostí bez ztráty dat. Chcete-li dokončit proces převodu, musíte nahrát mediální soubor a zvolit požadovaný formát souboru.

Konvertor videa na MP3

Konvertor a převodník videa do MP3 je jedno a to samé. Tedy k převodu můžete použít naší online stránku.

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na Pick MP4 a vyberte soubor MP3

2. Vyčkejte několik minut na převedení (doba převodu záleží na velikosti souboru)

3. Poté soubor MP3 uložte

MP4 (.mp4)

MP4 formát také známý jako MPEG4 je především video formát, který se používá k ukládání video a audio dat. Také může ukládat obrázky a titulky. Běžně se používá pro sdílení videa přes internet.

Soubory MP4 byly vytvořeny podle normy ISO / IEC 14496-12: 2001 skupinou ISO / IEC a Motion Picture Experts Group (MPEG). Z tohoto důvodu je MP4 mezinárodním standardem pro audiovizuální kódování.

MPEG-4 část 12, původně vytvořená v roce 2001, byla založena na formátu souborů QuickTime (.MOV). Aktuální verze - MPEG-4 část 14 - byla vydána v roce 2003. MP4 je považován za formát digitálního multimediálního kontejneru - v podstatě soubor obsahující hromadu dat, která byla komprimována. Norma určuje, jak jsou data uložena v samotném kontejneru, ale ne jak jsou tato data kódována.

Díky vysokému stupni komprese použitému ve videích MP4 to umožňuje, aby byly soubory mnohem menší než jiné formáty videa. Snížení velikosti souboru také nemá okamžitý dopad na kvalitu souboru. Téměř veškerá původní kvalita je zachována. Díky tomu je MP4 přenosný video formát vhodný pro web.

MP3 (.mp3)

MP3 formát zachovává poměrně vysokou kvalitu zvuku a zmenšuje velikost hudebních souborů v CD kvalitě cca na desetinu. Při mluveném slovu, je však násobně horší. Funguje to jednoduše. Existují určité frekvence zvuku, které lidské ucho neslyší. Těchto zvuků se zbaví. Zároveň maskuje zvuky klidnější, pokud jsou jiné hlasité. MP3 využívá skutečnost, že slyšíme některé frekvence lépe než ostatní. Vše se váže na tzv. "práh slyšitelnosti". Jakmile se MP3 rozhodne, která data bude uchovávat, zkomprimuje je pomocí komprese dat. Tím získáte soubory zmenšené až na 1/10 původní velikosti. Ovšem na úkor určité kvality. Výhody MP3 souborů jsou:

  • Malý formát - soubory jsou tak malé, že mohou být snadno distribuovány po internetu. Z tohoto důvodu se staly nejpoužívanějšími pro nákup hudby.
  • Komprimuje soubory s minimálním rozdílem k celkové kvalitě zvuku.
  • Snadné převádění dalších souborů pomocí programů a aplikací do MP3. Jak můžete vidět, MP3 se díky své drobné velikosti souborů velmi dobře distribuuje, streamuje a propaguje. Nevýhody MP3 sobourů:
  • Vždy, když chcete komprimovat soubor, ztratíte kvalitu zvuku. Ikdyž je kódování MP3 velmi inteligentní, není perfektní. Komprese někdy může vést k nepatrným zvukovým "artefaktům", které zejména ve vyšších frekvencích škodí kvalitě zvuku.
  • Tyto nepřesnosti zvuku znamenají, že MP3 není vhodný pro profesionální zvuk.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor MP4 (.mp4) umíme převést i do

Tato online aplikace vám umožňuje stahování videa z YouTube. Vše probíhá…
MP4 » AVI
Převod souboru MP4 (.mp4) na vybraný formát MP3 (.mp3).
MP4 » MP3