Komprese Videa – na 3 kliknutí a zdarma

Komprimujte video online a zdarma. Ideální nástroj pokud chcete video odeslat nebo přidat na svůj web a je nutné zmenšit jeho velikost. S Otevřito.cz můžete video zmenšit snadno ve 3 krocích.

Obsah článku

Jaké formáty videa lze zmenšit? 

Aktuálně podporujeme mnoho video formátů. 

Patří mez ně: .mp4, .wmv, .mov, .3gpp, .avi, .vob, .mpg, .mpeg, .gif, .mkv ,. flv, .webm.

Hlavní faktor při kompresi videa je rozlišení a Kodek. Tyto 2 faktory se týkají hlavně filmů. Velikost zvuku videa ovlivňuje hlavně přenosovou rychlost, počet kanálů a kodek. 

Jak zmenšit velikost videa na iPhone a Android? 

Výše uvedené online video kompresory můžete použít ke kompresi videí na zařízeních iPhone a Android. Tuto stránku otevřete ve webovém prohlížeči svého mobilu a spusťte kompresi videa. 

Jak komprimovat video pro YouTube?

Maximální velikost pro nahrávání na YouTube je 128 GB. Většinou není potřeba video komprimovat. Můžete však zkrátit dobu nahrávání na YouTube tím, že video zkomprimujete.

 

Návod – krok za krokem

1. Nahrajte váš video soubor

2. Zvolte cílový typ souboru (obvykle je dobrá volba MP4)

3. Zmenšené video si stáhněte

MP4 (.mp4)

MP4 formát také známý jako MPEG4 je především video formát, který se používá k ukládání video a audio dat. Také může ukládat obrázky a titulky. Běžně se používá pro sdílení videa přes internet.

Soubory MP4 byly vytvořeny podle normy ISO / IEC 14496-12: 2001 skupinou ISO / IEC a Motion Picture Experts Group (MPEG). Z tohoto důvodu je MP4 mezinárodním standardem pro audiovizuální kódování.

MPEG-4 část 12, původně vytvořená v roce 2001, byla založena na formátu souborů QuickTime (.MOV). Aktuální verze - MPEG-4 část 14 - byla vydána v roce 2003. MP4 je považován za formát digitálního multimediálního kontejneru - v podstatě soubor obsahující hromadu dat, která byla komprimována. Norma určuje, jak jsou data uložena v samotném kontejneru, ale ne jak jsou tato data kódována.

Díky vysokému stupni komprese použitému ve videích MP4 to umožňuje, aby byly soubory mnohem menší než jiné formáty videa. Snížení velikosti souboru také nemá okamžitý dopad na kvalitu souboru. Téměř veškerá původní kvalita je zachována. Díky tomu je MP4 přenosný video formát vhodný pro web.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor MP4 (.mp4) umíme převést i do

Tato online aplikace vám umožňuje stahování videa z YouTube. Vše probíhá…
MP4 » AVI
Převod souboru MP4 (.mp4) na vybraný formát MP3 (.mp3).
MP4 » MP3