Převod PDF do Excelu – na 3 kliknutí a zdarma

Online aplikace zdarma umožňuje rychlý převod PDF do Excelu .xls, .xlsx. Vše probíhá bez registrace a bez instalace. Konventor využijete i pro převod tabulky z PDF do Excelu. Už žádný jiný program na import z PDF do Excelu nebudete pořebovat.

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Obsah článku

Převod PDF do Excelu

Pomocí naší aplikace snadno převedete soubory PDF do Excelu. Mimo jiné vám vysvětlíme 3 různé metody, které při převodu můžete použít.

 • Metoda č.1: Pomocí aplikace na převod PDF 
 • Metoda č.2: Pomocí Microsoft Word
 • Metoda č.3: Pomocí kompírování a vkládání

Převod souborů PDF do aplikace Excel: Použijte aplikaci na převod PDF

Tato metoda převodu je nejpřesnější a nejspolehlivější. Zejména pokud musíte neustále převádět soubory PDF do Excelu. Na trhu existuje několik převaděčů, aplikací či nástrojů pro PDF. 

Díky našemu nástroji Otevrito.cz proběhne vaše konverze, rychle, důvěrně bez obav o vaše soukromí. Přesný postup, jak na to, naleznete na této stránce níže: Návod – krok za krokem.

Převod souborů PDF do aplikace Excel: Pomocí Microsoft Word

Abyste mohli tuto metodu využít, potřebujete přístup k jedné z následujících možností:

 • Jedna z nejnovějších verzí aplikace Microsoft Word (2013 nebo novější)
 • Přístup k Microsoft Word online a OneDrive

Obecně řečeno, logika převodu souboru PDF do Excelu je stejná bez ohledu na to, kterou z výše uvedených verzí aplikace Word používáte. V zásadě postupujte podle těchto 2 jednoduchých kroků :

 1. Otevřete příslušný soubor PDF pomocí aplikace Microsoft Word
 2. Zkopírujte příslušný obsah ze souboru Microsoft Word a vložte jej do aplikace Excel

Převod souborů PDF do aplikace Excel: Kopírování a vkládání

Nejzákladnějším způsobem přenesení dat ze souboru PDF do aplikace Excel je jednoduché kopírování a vkládání .

Protože některé (ne všechny) soubory PDF umožňují kopírovat data, existují případy, kdy budete moci přenést všechna požadovaná data do aplikace Excel pomocí základních příkazů kopírování a vkládání .

Jak převést soubory PDF do aplikace Excel: Jakou metodu použít?

Každá ze 3 různých metod má různé výhody a nevýhody.

Obecně platí, že výsledky získané při kopírování a vkládání dat ze souboru PDF do aplikace Excel není podle našeho názoru nijak zvlášť dobrá  Proto je ve většině situací pravděpodobně lepší použít aplikaci Microsoft Word nebo aplikaci na konverzi PDF.

A jak si tedy vybrat mezi metodou 1. a 2.? Tady doporučujeme zvážit konkrétní situaci, ve které se nacházíte: 

 • Délka a složitost dat v PDF dokumentu, kterou chcete převést do Excelu

Pokud neustále převádíte zdlouhavé nebo složité dokumenty z PDF do Excelu, můžete zvážit použití převaděče PDF, jako je Otevrito.cz.

 • Jak často nebo-li kolikrát potřebujete převést soubory PDF do aplikace Excel

Pokud zjistíte, že neustále provádíte proces konverze souboru PDF do aplikace Excel, může se vám hodit převaděč PDF například Otevrito.cz.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu je, že dobrý převodník (jako je např. Otevrito.cz) je méně náchylný k zavádění chyb do vašich dat. Některé z metod ručního převodu mohou způsobit chyby ve vašich datech a budete muset provést důkladnější opětovnou kontrolu, abyste potvrdili přesnost převodu.

Následující základní pravidlo vám může pomoci vybrat si mezi Microsoft Word a převaděčem PDF:

 • Microsoft Word má tendenci dobře fungovat při převodu kratších a jednodušších dokumentů
 • Převaděče PDF (např. Otevrito.cz) bývají lepší volbou při řešení delších a složitějších (např. Tabulek, opakujících se záhlaví nebo zápatí) dokumentů.

Závěr

Po přečtení tohoto blogového příspěvku už máte dobré znalosti o 3 nejpopulárnějších a nejběžnějších metodách převodu souborů PDF do aplikace Excel:

 • Použijte aplikaci na převod PDF, například Otevrito.cz
 • Použijte Microsoft Word
 • Použijte Kopírování a vkládání

Také jste si přečetli některá kritéria, která vám mohou pomoci rozhodnout, která metoda je pro vás ta pravá. Navíc jste se dozvěděli ještě více o vztahu mezi soubory PDF a Excel.

Tyto znalosti vám pomohou rychle a snadno převést soubory PDF do listů aplikace Excel. Pravděpodobně také začnete vidět nové možnosti a příležitosti pro analýzu dat nebo provádění jiných analýz, které jste dříve neudělali, protože například zdrojová data byla uložena ve formátu PDF.

❓Časté dotazy k převedení PDF do Excelu

1. Jak mohu exportovat PDF na Excel zdarma? 

Nejlepší způsob exportu PDF do aplikace Excel je použití online převaděče. Není nic jednoduššího než změnit typy souborů pomocí bezplatné a důvěryhodné platformy jako je např. Otevrito.cz. Otevrito.cz je 100% zdarma. Otevřete jej v libovolném prohlížeči, nahrajete dokument a kliknete na převést. Neexistují žádné skryté náklady na tento online nástroj. Můžete ho používat neomezeně. 

2. Mohu skutečně převést PDF na Excel zdarma bez registrace e-mailu?

Ano, opravdu můžete. Nežádáme o vaši e-mailovou adresu. Stačí nahrát soubor PDF z počítače nebo cloudu. Převedený soubor bude k dispozici ke stažení na webových stránkách. 

3. Jak dlouho trvá převod souboru PDF do tabulky aplikace Excel?

Převod trvá několik sekund, ale záleží na rychlosti vašeho internetu a velikosti souboru. Čím větší soubor, tím déle budete čekat.

4. Jak převést PDF do aplikace Excel na mobilních zařízeních a tabletech (Android a iOS)?

Proces je stejný jako na počítači. Stačí otevřít požadovaný mobilní prohlížeč a přejít na stránku převaděče Jak převést PDF do Excelu na webu Otevrito.cz. Jakmile jste tady, kliknete na tlačítko na převést PDF do Excelu. Na další stránce už jen stačí nahrát soubor PDF a po dokončení převodu si stáhněte výslednou tabulku do svého smartphonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo Apple.

5. Jak převést PDF do aplikace Excel v systému Mac?

Pokud jde o náš bezplatný online nástroj PDF do Excelu, nezáleží na tom, jaký operační systém nebo prohlížeč používáte. Jednoduchý dvoukrokový proces vám umožní okamžitě extrahovat tabulková data z PDF do upravitelných souborů aplikace Excel.

6. Mohu převést PDF do aplikace Excel offline?

Ano, existuje spousta desktopových aplikací jako je například Adobe Reader. Používání známého a důvěryhodného softwaru však může být drahé a stahování dalších aplikací může být nebezpečné. Navíc téměř vždy zabírají spoustu místa.Pokud nebudete převaděč používat každý den, vyzkoušejte místo toho náš online nástroj Otevrito.cz. Jsme bezplatný nástroj dostupný na jakémkoli zařízení. Rychlý, bezpečný a uživatelsky přívětivý. 

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na tlačítko UPLOAD a vyberte soubor PDF

2. Po krátkém převodu stáhněte Excel kliknutím na Free Download

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

 • Softwaru
 • Hardwaru
 • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

 • Výměnu, sdílení, prohlížení
 • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
 • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
 • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Excel (.xls, .xlsx)

XLS je přípona souborů specifikace Office Open XML vytvořených v aplikaci Microsoft Excel. Data jsou uložena v binárním formátu. Jedná se o předchůdce formátu XLSX a formátu XLSB, který je specifický pro Microsoft Excel 2007.

Microsoft Excel je užitečný a výkonný program pro analýzu dat a dokumentaci. Díky své extrémní všestrannosti a síle se Excel od svého uvedení v roce 1985 stal jedním z nejpoužívanějších softwarových programů v obchodním světě. Osobní počítačovou renesanci 80. a 90. let ve skutečnosti vedlo mnoho použití Excel a jiný tabulkový software.

Jedná se o tabulkový program, který obsahuje několik sloupců a řádků, přičemž každý průsečík sloupce a řádku je „buňka“. Každá buňka obsahuje jeden datový bod nebo jednu informaci. Uspořádáním informací tímto způsobem můžete usnadnit hledání informací a automaticky čerpat informace ze změn dat.

Mezi hlavní použití aplikace Excel patří:

 • Vstup dat
 • Správa dat
 • Účetnictví
 • Finanční analýza
 • Grafy a grafy
 • Téměř vše, co je třeba zorganizovat!

Tabulky Google neboli Google Sheets je bezplatná webová aplikace s tabulkovým procesorem. Zahrnuje téměř všechny funkce tradičního tabulkového procesoru, jako je Microsoft Excel.

Tabulky Google nabízejí výhodu cloudového úložiště, což znamená, že dokumenty uživatelů se automaticky ukládají a lze je načíst, i když selže jejich pevný disk nebo SSD.

Tabulky Google podporují soubory tabulek .xls, .xlsx, .xlsm, .xlt, .xltx, .xltm .ods, .csv, .tsv, .txt a .tab.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor PDF (.pdf) umíme převést i do

Online aplikace zdarma umožňuje rychlý převod PDF do Excelu .xls, .xlsx.…
PDF » Excel
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát DWG (.dwg).
PDF » DWG
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Text (.txt).
PDF » Text
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Vektrový obr. (.svg).
PDF » Vektrový obr.
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Photoshop (.psd).
PDF » Photoshop
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Obrázek (.jpg a další).
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát HTML (.html, .htm).
PDF » HTML
Tato online aplikace vám umožňuje převod PDF do JPG. Vše probíhá zdarma,…
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.epub).
PDF » E-book
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.mobi).
PDF » E-book
Tato aplikace vám umožňuje převod PDF do Wordu online a zdarma. Vše…
PDF » Word