Převod PDF do PSD – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor PDF (.pdf) na vybraný formát Photoshop (.psd).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Obsah článku

Jak převést PDF do PSD ve Photoshopu

Photoshop je aplikace společnosti Adobe pro vytváření, manipulaci a úpravy obrazových souborů. Při práci s dokumentem v aplikaci Photoshop se dokument uloží jako soubor PSD, který umožňuje upravovat různé součásti obrázku před jeho exportem do jiného formátu, například do formátu JPG, který se zobrazí na webových stránkách. Pokud máte dokument uložený ve formátu Adobe Portable 

Document Format neboli PDF, možná jej budete chtít převést do souboru Adobe PSD, abyste s ním mohli manipulovat jako s grafickým obrázkem.

 1. Pusťte ve svém počítači Photoshop
 2. Klikněte na „Soubor“ a poté na „Otevřít“.
 3. Klikněte na složku na pevném disku, která obsahuje soubor PDF, kterou chcete převést.
 4. Kliknutím na soubor PDF jej vyberte a poté klikněte na „Otevřít“. Otevře se dialogové okno „Importovat PDF“ se seznamem všech stránek souboru PDF, které se zobrazí jako miniatura.
 5. Klikněte na „Stránky“, pokud chcete převést celou stránku PDF, nebo klikněte na „Obrázky“, pokud chcete převést pouze obrázek ze stránky PDF.
 6. Kliknutím na miniaturu vyberte jednu stránku, nebo stiskněte klávesu „Command“ na počítači se systémem Windows nebo „Apple“ na počítači Mac a klepnutím na více stránek je vyberte.
 7. Klikněte na „OK“. Jakmile aplikace Photoshop převede stránku nebo stránky PDF na obrázky, zobrazí se zpráva „Rastrování souboru“. Soubor obrázku se poté otevře. Pokud jste importovali více stránek, zobrazí se okno s kartami a pro každou importovanou stránku jedna karta. Kliknutím na kartu zobrazíte obrázek.
 8. Klikněte na „Soubor“ a poté na „Uložit jako“. Kliknutím na složku vyberte umístění, kam chcete uložit stránku PDF jako soubor PSD. Klikněte na rozbalovací nabídku „Formát“ a poté na „Photoshop“. Kliknutím na „Uložit“ převedete stránku PDF na soubor PSD.

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na Procházet... a vyberte soubor

2. Následně klikněte na Convert Now!

3. Soubor otevřte kliknutím na Page 1

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

 • Softwaru
 • Hardwaru
 • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

 • Výměnu, sdílení, prohlížení
 • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
 • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
 • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Photoshop (.psd)

PSD je formát souboru, který je vytvořen pomocí programu Adobe Photoshop. Tento soubor může obsahovat vrstvy, vektorové obrázky, rastrové obrázky, text, atd.

Co je Photoshop?

Photoshop je software pro úpravy a rastrový grafický design, který umožňuje uživatelům vytvářet, upravovat a manipulovat s různými grafickými i digitálními grafikami. Umožňuje také vytvářet a upravovat rastrové obrázky s více vrstvami a importovat obrázky v různých formátech souborů. Photoshop je vyvíjen společností Adobe Systems pro Windows i MacOS.

Historie verzí Photoshop

Photoshop vytvořili v roce 1988 Thomas Knoll a John Knoll a oficiální distribuční licenci programu zakoupila společnost Adobe Systems. Od té doby bylo vydáno tolik verzí Photoshopu. Nejoblíbenější verze aplikace Adobe Photoshop jsou následující :

 • 2003 - Photoshop CS (verze 8)
 • 2005 - Photoshop CS2 (verze 9)
 • 2007 - Photoshop CS3 (verze 10)
 • 2008 - Photoshop CS4 (verze 11)
 • 2010 - Photoshop CS5 (verze 12)
 • 2012 - Photoshop CS6 (verze 13)
 • 2013 - Photoshop CC (verze 14)
 • 2014 - Photoshop CC 2014 (verze 15)
 • 2015 - Photoshop CC 2015 (verze 16 a verze 17)
 • 2016 - Photoshop CC 2017 (verze 18)
 • 2017 - Photoshop CC 2018 (verze 19)
 • 2018 - Photoshop CC 2019 (verze 20)
 • 2019 - Photoshop 2020 (verze 21)
 • 2020 - Photoshop 2021 (verze 22)

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor PDF (.pdf) umíme převést i do

Online aplikace zdarma umožňuje rychlý převod PDF do Excelu .xls, .xlsx.…
PDF » Excel
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát DWG (.dwg).
PDF » DWG
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Text (.txt).
PDF » Text
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Vektrový obr. (.svg).
PDF » Vektrový obr.
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Photoshop (.psd).
PDF » Photoshop
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Obrázek (.jpg a další).
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát HTML (.html, .htm).
PDF » HTML
Tato online aplikace vám umožňuje převod PDF do JPG. Vše probíhá zdarma,…
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.epub).
PDF » E-book
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.mobi).
PDF » E-book
Tato aplikace vám umožňuje převod PDF do Wordu online a zdarma. Vše…
PDF » Word