Převod PDF do EPUB – na 3 kliknutí a zdarma

Otevřito.cz představuje rychlé online řešení, jak jednoduše převést soubor PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.epub).

Info Pokračuje na samotný převod Vašich souborů

Obsah článku

Převod z PDF do EPUB zdarma

Jak převést PDF do EPUB? Naše stránky vám pomohou převést formát elektronických knih z PDF do EPUB.

S online konvertorem PDF do EPUB můžete snadno převést PDF do formátu EPUB na jakémkoli zařízení. Nezáleží na tom, zda používáte počítač se systémem Windows, Mac, Linux nebo chytrý telefon se systémem iOS či Android, nemusíte stahovat a instalovat program třetí strany. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. 

Formáty elektronických knih

Formáty elektronických knih
Nejčastější formáty e-knih

 

E-knihy ve formátu PDF

PDF (Portable Document Format) je nejstarší formát elektronických knih na světě. Elektronická kniha ve formátu PDF se obvykle vytváří naskenováním papírové knihy. Jinými slovy, PDF je v podstatě papír v elektronické podobě. Je statický, pevný a neměnný. Což jej činí méně zajímavým, ale zároveň kompatibilním s mnoha čtečkami elektronických knih.

PDF je také nejpreferovanějším formátem souborů, pokud jde o výměnu dokumentů online, a to kvůli bezpečnostním a flexibilním funkcím.

E-knihy ve formátu EPUB

Na druhou stranu EPUB je flexibilnější a zajímavější formát pro digitální publikování, který se hodí zejména pro elektronické knihy. EPUB byl vyvinut Mezinárodním fórem pro digitální publikování a stal se standardním formátem pro digitální publikování.

EPUB je soubor ve formátu zip, který se skládá ze stylů, souborů XHTML a JPG pro obrázky. Na rozdíl od formátu PDF může tento formát souborů přetvářet svůj obsah. Elektronickou knihu ve formátu EPUB je proto možné znovu upravovat na různých zařízeních. Když otevřete dokument EPUB, plynule se přizpůsobí obrazovce. Tato funkce reflowable přináší čtenářům neuvěřitelný zážitek ze čtení a dělá z EPUB nejoblíbenější formát vydavatelů elektronických knih.

Co tedy můžeme dělat, když máme k dispozici pouze formát PDF e-knihy a chceme ji ve formátu EPUB? No, potřebujeme konvertor PDF do EPUB. 

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na tlačítko CHOOSE FILE a vyberte soubor PDF

2. Klikněte na tlačítko CONVERT a zahajte konverzi z PDF do EPUB

3. Posuňte se na stránce níže

4. Tlačítkem Download soubor EPUB stáhnete a uložíte

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

  • Softwaru
  • Hardwaru
  • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

  • Výměnu, sdílení, prohlížení
  • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
  • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
  • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

E-book (.epub)

EPUB (electronic publication) je software vytvořený pro e-booky a patří jednoznačně mezi nejrozšířenější e-knižní formáty, a to jak ve světě, tak v České republice. EPUB lze číst na většině rozšířených hardwarových čteček a platforem s výjimkou Amazon Kindle. Na čtečkách Kindle není možné soubory s příponou .epub otevřít a jistým řešením je konverze EPUB knížek do formátu MOBI, který Kindle podporuje. Formát EPUB souborů podporuje vkládání souborů jako GIF , PNG , JPG a SVG obrázků, což znamená, EPUB soubor může také obsahovat vektorovou grafiku, například pro loga nebo mapy.

Pokud ke čtení hledáte klasické tituly ve formátu EPUB, nejlepším místem, kde je můžete stáhnout je Google Books. Google Books má autorská práva na více než milion knih ve formátu EPUB, která jsou zcela zdarma a nejsou chráněné DRM, takže si tyto ebooky můžete přečíst na jakémkoli zařízení bez omezení.

Chcete-li publikovat své vlastní knihy nebo blogy ve formátu EPUB, tak nejjednodušší možností je psaní textu ve Wordu. Pak jej uložit jako soubor .rtf a poté převést tento dokument do .epub.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor PDF (.pdf) umíme převést i do

Online aplikace zdarma umožňuje rychlý převod PDF do Excelu .xls, .xlsx.…
PDF » Excel
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát DWG (.dwg).
PDF » DWG
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Text (.txt).
PDF » Text
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Vektrový obr. (.svg).
PDF » Vektrový obr.
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Photoshop (.psd).
PDF » Photoshop
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Obrázek (.jpg a další).
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát HTML (.html, .htm).
PDF » HTML
Tato online aplikace vám umožňuje převod PDF do JPG. Vše probíhá zdarma,…
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.epub).
PDF » E-book
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.mobi).
PDF » E-book
Tato aplikace vám umožňuje převod PDF do Wordu online a zdarma. Vše…
PDF » Word