Převod PDF do Wordu – na 3 kliknutí a zdarma

Tato aplikace vám umožňuje převod PDF do Wordu online a zdarma. Vše probíhá bez registrace a bez instalace přímo ve vašem prohlížeči. Soubor PDF můžete konvertovat do formátu DOC nebo DOCX.

Převod PDF do Wordu 

Historicky se lidé uchýlili k formátům PDF, aby chránili své dokumenty před úpravami v textových programech.

Tento přístup smysl ve světě, kde se data nemění. To ale neplatí pro vaše podnikání. Každý den musíte zajistit, aby informace, se kterými pracujete, byly aktuální, podle toho jak se mění okolnosti. Totéž platí pro vaše uživatelské příručky, návody pro zaměstnance a dokumenty pro klienty. 

Převod PDF do Wordu online a zdarma

Hlavní výhodou převodu souborů PDF do Wordu je možnost upravovat text přímo v souboru. To je užitečné zejména v případě, že chcete v souboru PDF provést významné změny, protože většina lidí se s programem Microsoft Word dobře orientuje a zná jej. Pokud vás zajímá, jak zdarma převést PDF do Wordu, je důležité si uvědomit, že důležitá je také kvalita výsledného dokumentu Word, nejen cena. 

Existuje sice několik bezplatných převodníků PDF do Wordu, ale většina z nich nezachovává dostatečně původní formátování a řádkování souboru. Náš nástroj pro převod poskytuje výsledek, který vypadá jako původní soubor PDF. 

Na našich stránkách využíváme nástroj CleverPDF. Pokračujte tlačítkem "Pokračovat: převést PDF do Wordu" a váš soubor převeďte online a zdarma. 

Nejlepší nástroj na převod PDF do Wordu 

Nejlepší převodník PDF do Wordu je: Adobe Acrobat DC

Pokud chcete co nejlépe využívat soubory PDF, je Adobe Acrobat DC bezpochyby nejlepším nástrojem pro tuto práci. Umožňuje vytvářet soubory PDF od začátku, nativně je upravovat a převádět do téměř jakéhokoli formátu. Můžete tak činit na jakémkoli stolním počítači nebo mobilním zařízení a snadno spolupracovat s ostatními prostřednictvím služby Adobe Document Cloud. 

Online převod PDF do Wordu 

Pomocí aplikace www.adobe.com/cz/acrobat/online/pdf-to-word.html

Chcete-li převést PDF na dokument aplikace Microsoft Word, postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

 1. Klikněte na tlačítko "Vybrat soubor" výše nebo přetáhněte PDF do zóny přetažení.
 2. Vyberte soubor PDF, který chcete převést do formátu DOCX.
 3. Acrobat během chvilky soubor automaticky převede.
 4. Převedený dokument aplikace Word si stáhněte nebo se přihlaste a sdílejte ho.

Zdroj: Adobe Acrobat DC

Proč převádět PDF do Wordu?

Pokud vás zajímá, jak převést PDF do Wordu zdarma, je důležité si uvědomit, že je důležitá také kvalita výsledného dokumentu Word. I když existuje několik bezplatných převaděčů PDF na Word, většina dostatečně neudržuje původní formátování a řádkování souboru. Náš nástroj pro převod přináší výsledek, který vypadá jako váš původní soubor PDF.

Existuje mnoho příkladů podniků, které mohou těžit ze schopnosti naší aplikace převádět soubory mezi různými formáty, například:

 • Výrobní firmy, které dostávají schémata od techniků ve formátu PDF, ale potřebují změnit informace obsažené v poznámkách.
 • Architektonické firmy, které kontrolují plány PDF a musí zajistit, aby obsahovaly poznámky týkající se všech stavebních předpisů a norem.
 • Lékařské firmy, které pracují s citlivými dokumenty pacientů ve formátu PDF, ale musí být připraveny v případě nouze aktualizovat, upravovat nebo prohledávat soubory pacientů.
 • Každá společnost, která bere ručně psané nebo naskenované dokumenty a potřebuje je převést do moderního digitálně upravitelného formátu.

Jak převést PDF do Wordu v mobilu?

Ve svém zařízení iPhone nebo Android můžete převést PDF do Wordu. 

1. možnost – K převodu můžete použít tuto stránku. Stačí si ji najít na mobilu a pokračovat dle návodu. 

2. možnost – Nebo si na mobilu v libovolném prohlížeči do vyhledávacího políčka zadejte "převést PDF do Wordu" a vyberte mezi prvními výsledky stránku přímo od Adobe. 

❓ Často kladené otázky

Ztratím při převodu z PDF do Wordu formát obsahu?

Otevřito je vysoce pokročilý nástroj vyvinutý zkušenými profesionály. Pomocí tohoto nástroje pro převod máte jistotu, že získáte přesný formát obsahu, který chcete převádět. S naším nástrojem nikdy neztratíte původní formát obsahu.

Jak správně převést soubor PDF do aplikace Word?

Pouze tři magické kroky a vše je připraveno ke správnému převodu souboru. Tyto kroky jsou jasně a stručně napsané níže na této stránce.

Jak získat soubor Word převedený bez ohrožení soukromí?

Otevřito používá zabezpečený server k poskytování bezproblémové služby převodu. Naše platforma je stoprocentně bezpečná a neexistuje s námi žádný zásah třetích stran. Všechny soubory které nahrajete nebo stáhnete z našeho nástroje, nebudou nikdy nikomu sdíleny za jakýchkoli podmínek. Denně na nás zcela spoléhají tisíce uživatelů a zajišťujeme, aby byla ochrana vašeho dokumentu vždy zachována.

Jak dlouho trvá převod souboru PDF na Word?

Ne, opravdu nejsme nejrychlejší nástroj pro převod, který je k dispozici na online trhu. Ale pořád během několika sekund získáte správně převedený soubor. Kvalita a správnost převodu, je pro nás důležitější než rychlost. 

Jak převést PDF do Wordu v mobilu?

Proces převodu PDF do Wordu na mobilu, tabletu, počítači nebo notebooku je stejný. Tento nástroj je nezávislý na platformě, takže bez ohledu na vaše zařízení, operační systém nebo prohlížeč můžete soubor převést v požadovaném formátu bez jakýchkoli potíží. Ať už se jedná o Android, iOS nebo Windows, máme vše obsaženo v našem pokročilém nástroji pro převod.

Jak upravovat PDF?

Předpokládejme, že máte soubor PDF, ale chcete v něm provést nějaké změny. Není snadné upravovat soubor PDF stejně tak, jako jdou úpravy v souborech Word nebo Doc. Z tohoto důvodu musíte převést PDF do formátu Word nebo Doc a provést požadované změny, a poté můžete zpět převést Word do formátu PDF. Úpravy PDF je tedy s námi velmi jednoduchá.

Jak odstranit vodoznak z PDF?

Chcete-li odebrat vodoznak ze souboru PDF, můžete jej převést na soubor Word a snadno jej odebrat. Jakmile tak učiníte, můžete znovu převést změněný soubor Word do PDF. 


Návod – krok za krokem

1. kroku předchází výběr souboru pokračujte zde

1. Klikněte na tlačítko Choose file a vyberte soubor PDF

2. Následně klikněte na Start conversion

3. Kliknutím na Download stáhnete soubor Word do počítače

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

 • Softwaru
 • Hardwaru
 • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

 • Výměnu, sdílení, prohlížení
 • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
 • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
 • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Word (.doc, .docx)

Doc, docx je formát dokumentu, který používá aplikace Microsoft Word. Může obsahovat formátovaný text, obrázky, tabulky, grafy atd.S každou verzí aplikace Microsoft Word se normy pro formát DOC mírně mění, což může způsobit některé problémy s kompatibilitou.

Historie formátu DOC

Microsoft Word začal používat formát DOC a příponu souboru před více než 30 lety v úplně prvním vydání Wordu pro MS-DOS. Jako rozšíření výslovně pro proprietární procesor dokumentů společnosti Microsoft byl formát také proprietární: Word byl jediný program, který oficiálně podporoval soubory DOC, dokud Microsoft neotevřel specifikaci v roce 2006, poté byl zpětně analyzován.

Po roce 2008 byl formát DOC integrován do placených a bezplatných programů pro zpracování textu od mnoha prodejců. Práce se staršími formáty textových procesorů se podstatně usnadnila a mnoho uživatelů stále raději ukládá do staršího standardu DOC, protože je nepravděpodobné, že by jej musel otevřít přítel nebo klient se starší verzí Microsoft Office.

Zavedení DOCX (Office Open XML)

Microsoft pod tlakem rostoucí konkurence bezplatné a open-source Open Office a jejího konkurenčního formátu Open Document Format (ODF) prosazoval na počátku roku 2000 přijetí ještě širšího otevřeného standardu. To vyvrcholilo vývojem formátu souboru DOCX spolu s jeho doprovodnými soubory, jako je XLSX pro tabulky a PPTX pro prezentace.

O deset let později se DOCX stal novým de facto standardem, i když to není tak univerzální, jako byl starší formát souborů DOC díky konkurentům jako ODF a obecnému poklesu využití tradičního textového procesoru.

Používat DOC nebo DOCX?

DOCX je lepší volbou pro téměř každou situaci. Formát vytváří menší a světlejší soubory, které se snáze čtou a přenášejí. Otevřená povaha standardu Office Open XML znamená, že jej může číst téměř jakýkoli plně vybavený textový procesor, včetně online nástrojů, jako jsou Dokumenty Google. Jediným důvodem, proč nyní používat starší formát souboru DOC, by bylo obnovit některé soubory starší než deset let nebo pracovat s velmi zastaralým textovým procesorem. V obou případech by bylo nejlepší soubor znovu uložit v DOCX nebo jiném moderním standardu, jako je ODF, pro snadnou konverzi.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.


Komentáře