Sloučení PDF – na 3 kliknutí a zdarma

Spojte několik dokumentů PDF do jednoho souboru. Sloučení souborů do jednoho PFD dokumentu online a zdarma.

Obsah článku

Sloučení PDF

Existuje mnoho situací, kdy potřebujete sloučit více souborů PDF do jednoho souboru. Možná posíláte více faktur do účetnictví a chcete je mít pohromadě. Možná spojujete několik zpráv, které chcete poslat kolegovi. Nebo jste možná vytiskli několik webových stránek do souborů PDF a potřebujete je sloučit dohromady.

Ať už je váš důvod jakýkoli, s nejlepším nástrojem pro sloučení PDF můžete tyto soubory jednoduše spojit. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho bezplatných i placených možností, na které se můžete obrátit s žádostí o pomoc. Špatnou zprávou je, že jejich třídění může být časově náročné, když jediné, co chcete udělat, je rychle sloučit soubory PDF

Sloučení PDF souborů do jednoho

Klikněte na tlačítko výše "Pokračovat: sloučit PDF". Aplikace ne sloučení PDF souborů se vám otevře v novém okně.

Dále postupujte dle našeho návodu vlevo.

Nahoře můžete jednoduše nahrát několik souborů. Samozřejmě je můžete také nahrát z pevného disku nebo dokonce z cloudového úložiště.

Po nahrání vašich souborů se vygenerují miniatury každého dokumentu. Chcete-li změnit pořadí, ve kterém mají být soubory sloučeny, klikněte na miniaturu a přetáhněte je na jiné místo.

Ke sloučení PDF souborů využíváme online nástroj ILovePDF.

ILovePDF je jednotné kontaktní místo pro práci s PDF a obsahuje jednoduchý nástroj pro slučování souborů. Chcete-li zahájit proces sloučení PDF, musíte nahrát své soubory PDF na online platformu, ale tento proces je snadný díky možnosti přetažení. ILovePDF můžete také připojit ke svým účtům na Disku Google nebo Dropbox. 

Sloučení PDF online

S naší online službou na slučování PDF můžete snadno a rychle sloučit několik souborů PDF do jednoho dokumentu PDF. Stačí jednoduše přidat soubory, sloučit je – a je to.

Sloučení souborů do jednoho PDF dokumentu pomocí Adobe

Postupujte podle těchto jednoduchých kroků a spojte dokumenty PDF do jednoho souboru:

Nejprve musíte přejít na stránky www.adobe.com/cz/acrobat/online/merge-pdf.html

1. krok: – Klikněte na tlačítko "Vybrat soubory" výše nebo přetáhněte soubory do zóny pro upouštění.
2. krok: – Vyberte soubory PDF, které chcete sloučit, pomocí nástroje Acrobat PDF merger.
3. krok: – V případě potřeby změňte pořadí souborů.
4. krok: – Klepněte na tlačítko "Sloučit soubory".
5. krok: – Stáhněte si sloučený soubor PDF. Přihlaste se a uspořádejte jednotlivé stránky nebo sdílejte soubor.

Při sloučení souborů PDF pomocí nástroje Acrobat online můžete měnit pořadí, přidávat nebo odstraňovat soubory před jejich sloučením do jednoho souboru PDF. Pokud potřebujete změnit uspořádání jednotlivých stránek ve sloučeném souboru PDF, přihlaste se. Stránky PDF můžete podle potřeby přidávat, odstraňovat, přesouvat nebo otáčet, dokud nebude obsah v požadovaném pořadí. 

Až budete připraveni, sdílejte sloučený soubor s ostatními, aby si jej mohli prohlédnout nebo okomentovat. Kdokoli si může soubor prohlédnout v libovolném webovém prohlížeči, například Google Chrome, s použitím preferovaného operačního systému, včetně Mac, Windows a Linux.

Zdroj: Adobe

Sloučení PDF souborů pomocí programu PdfMerge

PdfMerge je užitečný, jednoduchý a bezplatný program vyvinutý ke sloučení PDF souborů v počítačích se systémem Windows. Pomocí tohoto programu můžete sloučit soubory PDF a vytvořit jeden větší dokument. Nemusíte používat různé stránky dokumentu ve formátu PDF, když nástroj umožňuje nekonečné procházení více stránek. 

Tento program by mohl být řešením, které hledáte, abyste ušetřili čas a námahu. Proces vyžaduje pouze několik sekund. 

S nástrojem PDF Merge si nemusíte kupovat předplatné ani platit poplatky. Program je zcela zdarma a se slučováním souborů PDF můžete začít ihned po instalaci.

Bezproblémový, užitečný a jednoduchý program pro slučování souborů PDF

Pokud v počítači se systémem Windows často pracujete s více soubory PDF, bylo by lepší sloučit dokumenty do jednoho PDF

S programem PdfMerge ke stažení můžete ušetřit čas při prohlížení každého dokumentu zvlášť. Bez ohledu na to, v jakém formátu je soubor roztříštěn, PdfMerge snadno a rychle vše sloučí nebo vytvoří zcela nový soubor s existujícími dokumenty. Program se hodí pro tisk více souborů PDF, protože zkracuje proces a umožňuje zadat počítači jediný příkaz.

Ve srovnání s Adobe Acrobat DC a dalšími špičkovými nástroji má PdfMerge jednoduché a přímočaré uživatelské rozhraní. Zaměřuje se na jedinou funkci a umožňuje snadné slučování souborů PDF. Ať už jste podobný program dříve používali, nebo ne, PdfMerge od vás nebude vyžadovat žádné technické znalosti nebo dovednosti. Protože je program zdarma, nemusíte sdílet soukromé nebo důvěrné údaje.

Většina uživatelů dává přednost funkci nástroje "drag-and-drop", proces slučování však vyžaduje jen několik kliknutí. Můžete si vybrat, zda chcete spojit soubory PDF do hlavního dokumentu, nebo vytvořit zcela nový soubor. Díky intuitivní navigaci program usnadňuje výběr konkrétních souborů, které chcete spojit. Program navíc umožňuje seřadit soubory v požadovaném pořadí. Díky tlačítkům ve stylu dialogových oken a grafickému uživatelskému rozhraní mohou program PdfMerge využívat i začátečníci.

Chcete-li přidat soubor PDF, můžete si vybrat ze čtyř hlavních tlačítek programu. Umožňují také odebrat vybrané stránky nebo různé části souboru. K dispozici je další pole pro výběr cílové složky. Jakmile jste hotovi, stačí kliknout na tlačítko "Potvrdit" a program během několika sekund vytvoří nový dokument. Vzhledem k tomu, že PDF Merge je nenáročný nástroj, nemá vliv na systémové prostředky. A co je nejdůležitější, umožňuje slučovat soubory PDF v dávkách. Proces běží na pozadí, zatímco vy pracujete na jiných důležitých úkolech.

Program je také k dispozici pro všechny verze operačního systému Windows. Bohužel není kompatibilní se systémy Mac nebo zařízeními Apple. Pokud jste uživatelem počítače Mac, budete muset zvážit alternativu. Během instalace je důležité kontrolovat volitelný bezplatný software. Pokud nechcete stahovat nebo instalovat aplikace třetích stran, stačí při instalaci zrušit zaškrtnutí daných políček.

Jaké jsou alternativy programu?

Pokud jde o alternativy, PDF Split and Merge je dobrou volbou. Program vám v několika krocích umožní okamžitě sloučit více souborů. Nepřívětivé a nepřehledné rozhraní je však velkou nevýhodou a může některé uživatele odradit.

PDF Merger je další šikovný obslužný program, který sloučí více dokumentů do jedné stránky. Stačí pouze vybrat stránky a kliknout na tlačítko "Sloučit". Jednoduché rozhraní zajišťuje snadné použití, ale výstupní soubor může mít určité změny v rozvržení.

Pokud chcete sloučit soubory PDF, můžete si do počítače stáhnout program PDF Combine. Tento program dokumenty PDF nejen spojuje, ale také rozděluje na jednotlivé stránky. Proces je sice rychlý a bezproblémový, ale u programu dochází k občasným prodlevám a pádům.

Proč bych měl sloučit soubory PDF?

Sloučení souborů do jednoho PDF dokumentu vám usnadní jeho uložení a revize.

Při skenování obrázků nebo knihy se někdy vytvoří několik souborů PDF. Ale co když je chcete mít všechny v jednom souboru?

Nejste ochotni vytisknout několik dokumentů samostatně? Jejich kombinací vytvoříte pouze jeden dokument, který můžete vytisknout! 

Slučujte soubory PDF na jakémkoli zařízení

Pokud chcete sloučit soubory PDF, neomezujete se pouze na používání svého počítače!

S online službou Otevřito.cz můžete nyní sloučit nebo kombinovat své dokumenty odkudkoli pomocí webového prohlížeče.

 

Návod – krok za krokem

1. Klikněte na Select PDF files a vyberte soubor PDF

2. Poté klikněte na tlačítko plus a přidejte další soubor PDF

3. Uspořádejte jednotlivé stránky nebo celé soubory v požadovaném pořadí

4. Klikněte na tlačítko Merge PDF a následně na Download merged PDF a uložte, kam potřebujete

PDF (.pdf)

PDF je zkratka anglického názvu Portable Document Format – přenosný formát dokumentů. Byl vytvořen firmou Adobe pro nezávislé ukládání dokumentů. PDF dokumenty lze vytvořit jak v softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech, ale často jako export do PDF. Pro prohlížení exituje celá řada platforem, nejznámější je prohlížeč Adobe Reader.

Ve velmi širokém smyslu je formát PDF digitální formát, který můžete použít k reprezentaci elektronických dokumentů. Jednou z největších výhod formátu PDF je, že není závislá na:

  • Softwaru
  • Hardwaru
  • Operační systému

Soubor PDF obsahuje kompletní popis rozvržení dokumentu a všechny informace nezbytné pro jeho správné zobrazení. Proto vám dokumenty PDF umožňují:

  • Výměnu, sdílení, prohlížení
  • Zachování obsahu, formátování, vzhledu dokumentu
  • Jsou snadné, spolehlivé, přesné
  • Nezávislé na prostředí, softwaru, hardwaru, zobrazení, tisku

Jinými slovy: Když k reprezentaci dokumentu použijete formát PDF, formátování se zachová bez ohledu na software, hardware nebo operační systém použitý při pozdějším otevření souboru.

Další výhodou formátu souboru PDF je, že soubory PDF jsou kompaktní. PDF zmenšuje velikosti souborů pomocí kompresních algoritmů a specifických souborů. Vzhledem k výše uvedenému není tak těžké pochopit, proč je formát PDF tak široce používán. Mezi další výhody formátu PDF patří zachování formátování dokumentu a jeho sdílení.

Data v souboru PDF nelze snadno změnit. V závislosti na vaší perspektivě to můžete považovat za výhodu nebo nevýhodu. Přesněji: Pokud je vaším hlavním účelem zabránit (nebo alespoň ztěžovat) modifikaci konkrétního dokumentu, můžete být rádi, že data v souboru PDF nelze snadno změnit. Pokud potřebujete pracovat s daty v souboru PDF a manipulovat s nimi, pravděpodobně vás štve, jak obtížné je upravit dokument PDF.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor PDF (.pdf) umíme převést i do

Online aplikace zdarma umožňuje rychlý převod PDF do Excelu .xls, .xlsx.…
PDF » Excel
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát DWG (.dwg).
PDF » DWG
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Text (.txt).
PDF » Text
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Vektrový obr. (.svg).
PDF » Vektrový obr.
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Photoshop (.psd).
PDF » Photoshop
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát Obrázek (.jpg a další).
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát HTML (.html, .htm).
PDF » HTML
Tato online aplikace vám umožňuje převod PDF do JPG. Vše probíhá zdarma,…
PDF » Obrázek
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.epub).
PDF » E-book
Převod souboru PDF (.pdf) na vybraný formát E-book (.mobi).
PDF » E-book
Tato aplikace vám umožňuje převod PDF do Wordu online a zdarma. Vše…
PDF » Word