Stahování hudby z YouTube do MP3 – na 3 kliknutí a zdarma

Stahování hudby z YouTube do mobilu i počítače. Ukážeme Vám nejlepší možnosti, jak snadno stáhnout MP3 z YouTube.

Obsah článku

Jak stahovat hudbu z YouTube do MP3 zdarma?

Jak na stahování MP3 z YouTube online se dozvíte na našich stránkách. Stahuj mp3 z YouTube během několika sekund pomocí těchto skvělých nástrojů. 

Existují desítky webů, které vám stáhnou hudbu z YouTube do MP3 online, ale ne všechny jsou důvěryhodné. Ukážeme Vám ty nejlepší nástroje a popíšeme konkrétní postup, jak hudbu stahovat do mobilu nebo počítače

Stahování hudby z YouTube – jak přesně to funguje?

Stahování z YouTube
Stahování hudby z YouTube do počítače

Téměř u všech převaděčů MP3 z YouTube lze zvukové stopy určitých videí stáhnout z oblíbené platformy zkopírováním a vložením adresy URL videa a kdykoli po dokončení stahování přehrát. 

Ne všechny převodníky však slibují bezproblémové používání. Důvody mohou být různé: otravné reklamy, matoucí uživatelské rozhraní nebo jednoduše nesprávné provádění programu. Takové faktory jsou spíše pravidlem než výjimkou, zvláště s velkým počtem bezplatných převodníků YouTube do MP3. A právě proto jsme pro vás otestovali nejdůležitější nástroje a krok za krokem vám podrobně ukážeme, jak fungují.

právních důvodů můžete obsah stahovat pouze se svolením držitele autorských práv. Kromě toho platí v každém ohledu Podmínky použití YouTube, které samozřejmě musíte dodržovat.

Jak stahovat hudbu (MP3) z YouTube do mobilu?

Je několik možností jak stáhnout hudbu přímo do telefonu. Ať už požíváte Android nebo iPhone.

Stahování hudby z YouTube do mobilu
Stahování hudby z YouTube do mobilu

Možnosti stahování MP3 do mobilu (Android + iPhone):

 • Online aplikace: např. Musicdownload
 • Mobilní aplikace: Google Music pro Android a iTunes pro iOS
 • Aplikace třetích stran: Gaana, Wynk nebo Spotify
 • Sofware: 4K Video Downloader a iMusic Music Manager

Jednoduché postupy ke všem výše uvedeným možnostem stahování MP3 do mobilu najdete na Stahuj MP3 do mobilu.

Etický kodex –  Stahování z YouTube je dnes snadno dostupné a zdarma, avšak to neznamená to, že je to správné. Více méně se jedná o krádež a je tak na každém, zdali chce hudbu stahovat zdarma. Vhodnou variantou je placením podpořit autory hudby a videí. Web Otevřito nenese za používání zmíněných způsobů žádnou odpovědnost.

TOP 2 Online nástroje na stahování hudby z YouTube do MP3

Nelepší nástroje na stahování hudby z YouTube do MP3
Online nástroj Bez registrace Více formátů Český návod Zdarma
Y2mate
YTMP3

Y2mate 

Y2mate je jeden z největších převodníků YouTube na MP3 na světě. Níže uvedená metoda funguje skvěle. Tuto metodu je možné provést v prohlížeči, aniž byste museli stahovat nějaké speciální aplikace nebo programy.

Y2mate – online nástroj na stahování hudby z YouTube do MP3
Y2mate – online nástroj na stahování hudby z YouTube do MP3 

Návod na stažení hudby z Youtube pomocí Y2mate

 1. Najděte video, ze kterého chcete hudbu z YouTube stáhnout do MP3. Otevřete YouTube ve webovém prohlížeči vašeho počítače a vyhledejte nebo přejděte na video, ze kterého chcete hudbu stahovat.
 2. Zkopírujte URL adresu videa. Zvýrazněte celou adresu videa v pruhu v horní části okna prohlížeče a poté stisknutím `Ctrl+C` (Windows) nebo `Command+C` (Mac) zkopírujte.
 3. Přejděte na stránku Y2mate pro stahování MP3 z YouTube.
 4. Vložte adresu videa z YouTube. Klikněte do textového pole. Následně stiskem kláves `Ctrl+V` (Windows) nebo `Command+V` (Mac) vložte zkopírovaný odkaz vašeho videa z YouTube.
 5. Klikněte na velké tlačítko `Start`.
 6.  Vyberte typ souboru MP3. Výchozí volba je stažení hudby do formátu Videa. Pokud chcete volbu změnit, můžete tak učinit kliknutím na jinou možnost MP4, MP4 HD, AVI, AVI HD. Tyto možnosti naleznete nad vyhledávacím políčkem.
 7. Klikněte na tlačítko "Download". Po spuštění procesu se zobrazí obrazovka s procentem stahování. Obvykle převod trvá až 20 sekund. Pokud je ale server přetížen nebo je vaše připojení k internetu pomalé, může to trvat 2-3 minuty. Buďte trpěliví a okno nezavírejte hned.
 8. Uložte MP3 z YouTube do svého zařízení. Po převodu se zobrazí vyberte, kam chcete staženou MP3 uložit. Písničku z YouTube si stáněte do počítače, MP3 přehrávače, telefonu nebo hudební knihovny.
 9. HOTOVO! Stahování písniček z YouTube nebylo nikdy jednodušší. Nyní máte ve svém zařízení zcela zdarma svou hudbu.  

YTMP3 

Pomocí tohoto konvertoru můžete snadno stahovat videa z YouTube do mp3 (audio) ale i mp4 (video).

YTMP3 – online nástroj na stahování z YouTube
YTMP3 – online nástroj na stahování z YouTube

Tato služba funguje ZDARMA, nevyžaduje žádný software ani registraci. Je pro všechny druhy počítačů, tabletů a mobilních zařízení.

Videa jsou vždy převedena v nejvyšší dostupné kvalitě.

Převádět lze videa pouze do délky 90 minut.

Nejlepší program na stahování z YouTube do MP3?

Pokud jste se rozhodli pro aplikaci nebo program na stahování z YouTube do mp3, tak vám určitě doporučíme program Free YouTube to MP3 Converter. Aplikace pro stahování z YouTube do mp3 je vhodná pro Mac i Windows a hlavně je zcela zdarma. Kdo si poradí s angličtinou, je to jasná volba. Lehká a snadno použitelná aplikace, která podporuje stahování zvukových streamů z Youtube a převádí je do všech populárních formátů.

Nejlepší program na stahování hudby z YouTube do MP3 – Free YouTube to MP3
Free YouTube to MP3 – nejlepší program na stahování hudby z YouTube do MP3

Jak převést hudbu pomocí bezplatného programu na stahování z YouTube do MP3:

 1. Spusťte bezplatý program na stahování z YouTube do MP3, v originálním názvu: Free YouTube to MP3 Converter
 2. Zkopírujte URL adresu videa na YouTube
 3. Vložte zkopírovaný odkaz do aplikace kliknutím na tlačítko „Vložit“
 4. Vyberte příponu do které chcete video z YouTube uložit: MP3, FLAC, M4A, AAC, WAC, OGG
 5. Klikněte na tlačítko „Stáhnout“

A je to! Nyní si můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu, kterou vám přináší nejlepší program na stahování z YouTube do mp3.

Hlavní výhody programu pro stahování písniček z YouTube do MP3 jsou: 

 • Hromadné stahování – Získejte celý svět v mp3. Najděte seznamy skladeb a kanály, na které máte zrovna chuť. Přehrávejte a stahujte písničky z YouTube na MP3. Toto je jedinečná vlastnost programu Free YouTube to MP3 Converter.
 • Čistý zvuk – Převeďte na bezztrátový a ztrátový. Dostupné formáty: MP3 (Lame Insane and Extreme Profiles), M4A (AAC), WAV, FLAC a OGG. Stáhněte si původní stream a získejte hi-fi zvuk v dosahu audiofila.
 • Funkčnost – Užijte si stahování s více vlákny. Stahujte seznamy skladeb a samostatné odkazy - vše najednou. Snadno přizpůsobte názvy výstupů. Vyplňujte MP3 tagy a umělecká díla automaticky.

❓ Často kladené otázky

Kde najdu MP3 soubor, který jsem stáhl?

Obecně to záleží na operačním systému, který máte nainstalovaný ve vašem zařízení. Záleží však pouze na tom, jestli se pokoušíte vyhledat stažený soubor mp3 pomocí standardních systémových nástrojů, jako je Průzkumník souborů v systému Windows. 

Chcete-li se tomuto procesu vyhnout, jednoduše v prohlížeči otevřete "Stažené soubory".

Nebo otevřete nabídku v prohlížeči. Obvykle jsou to 3 tečky nad sebou. Po kliknutí na ně se otevře nabídka, ve které vyberete možnost Stahování a v horní části seznamu se zobrazí váš mp3 soubor. V tomto případě nezáleží na tom jaký systém nebo zařízení používáte, protože přistupujete k vnitřním funkcím prohlížeče. 

Jak přehrát stažený soubor?

Opravdu to potřebujete vědět, nebo si s námi jen pohráváte? ? Existuje milion zdrojů, jak správně a zdarma poslouchat hudbu ve vašem zařízení. V dnešní době je ve většině zařízení a operačních systémech dokonce předinstalovaný přehrávač mp3. Stačí se rozhlédnout a hledat. Programů na přehrání a stahování mp3 z YouTube je spoustu. Obecně však stačí kliknout nebo poklepat na mp3 a ta začne hrát.

Proč stahovat hudbu z YouTube online?

Řekneme vám proč. Máme k tomu spoustu důvodů, tady jsou ty hlavní: 

 • Komerční reklama na YouTube. Tolik reklam a tolik nám sežerou času. Bohužel, některé ani nelze přeskočit.
 • Přenos dat – na většině mobilních zařízení máte omezená data. Tedy pokud chcete ušetřit, skončíte stažením 1 mp3, kterou si poslechnete 100krát. Ikdyž vaše nastavení používá nejnižší možnou kvalitu videa, je to stále 10 krát větší odběr dat než má samotná mp3. 

Pokud jde o legalitu těchto akcí, nezapomeňte: Pokud nesdílíte stažené mp3, nikdo nebude vědět, že jste stahovali hudbu z YouTube.

Mohu z YouTube stáhnout i video? 

Samozřejmě, možnosti stahování videa z YouTube do MP4/AVI také najdete na našem webu.

Je to legální?

Než se ponoříte do specifik stahování mp3 z YouTube, musíte zjistit, zda je to legální nebo ne. Odpověď na tuto otázku je ano i ne

Pokud se obrátíte na držitele autorských práv a získáte povolení ke stažení hudby z YouTube, nemusíte si dělat starosti.

Ale pokud to tak není, není to legální, přestože to dělá každý. Pokud je to třeba indický umělec nebo někdo podobný, můžete ho kontaktovat a dostat ke stažení souhlas. Pokud je to velký umělec, tak hodně štětí. 

Musíte pochopit, že umělci, kteří zveřejňují hudbu na YouTube, vydělávají peníze prostřednictvím reklam, které vidíte na začátku a někdy uprostřed videa.

Existují situace, kdy je tento proces legální. Ovšem je to stále ještě šedá oblast díky vlastním podmínkám služby YouTube. S povolením ale často legální nebude. Ale exitují způsoby, jak k hudbě ze služby YouTube přistupovat, aniž byste porušili pravidla. Jako například nová služba YouTube, která někdy pravděpodobně nahradí hudbu Google Play.

Nepodoprujeme pirátství, takže pokud chtete jít na stahování písniček z YouTube bez souhlasu, nezapomeňte, že to děláte na vlastní nebezpečí.

Nemáte zrovna přístup na YouTube? Můžete stahovat hudbu v mp3 z Ulozto.cz

YouTube

Služba YouTube byla navržena tak, aby uživatelům umožňovala pouze sledovat a poslouchat hudební videa na svých webových stránkách. Mnoho uživatelů si ale přeje stáhnout nebo uložit svou oblíbenou hudbu z YouTube do svého zařízení. Stahování hudby z YouTube znamená, že ji můžete poslouchat bez připojení k internetu, což je ideální způsob, jak se bavit v letadlech, vlacích a výletech na místech bez spolehlivého 4G nebo Wi-Fi. YouTube je největší internetový portál ke sdílení videa. Byl založen v roce 2005 zaměstnanci PayPalu. O rok později YouTube koupil Google a nyní tento server provozuje jako dceřinou společnost. Youtube umožňuje nahrávat videa, sdílet je, hodnotit a komentovat.

MP3 (.mp3)

MP3 formát zachovává poměrně vysokou kvalitu zvuku a zmenšuje velikost hudebních souborů v CD kvalitě cca na desetinu. Při mluveném slovu, je však násobně horší. Funguje to jednoduše. Existují určité frekvence zvuku, které lidské ucho neslyší. Těchto zvuků se zbaví. Zároveň maskuje zvuky klidnější, pokud jsou jiné hlasité. MP3 využívá skutečnost, že slyšíme některé frekvence lépe než ostatní. Vše se váže na tzv. "práh slyšitelnosti". Jakmile se MP3 rozhodne, která data bude uchovávat, zkomprimuje je pomocí komprese dat. Tím získáte soubory zmenšené až na 1/10 původní velikosti. Ovšem na úkor určité kvality. Výhody MP3 souborů jsou:

 • Malý formát - soubory jsou tak malé, že mohou být snadno distribuovány po internetu. Z tohoto důvodu se staly nejpoužívanějšími pro nákup hudby.
 • Komprimuje soubory s minimálním rozdílem k celkové kvalitě zvuku.
 • Snadné převádění dalších souborů pomocí programů a aplikací do MP3. Jak můžete vidět, MP3 se díky své drobné velikosti souborů velmi dobře distribuuje, streamuje a propaguje. Nevýhody MP3 sobourů:
 • Vždy, když chcete komprimovat soubor, ztratíte kvalitu zvuku. Ikdyž je kódování MP3 velmi inteligentní, není perfektní. Komprese někdy může vést k nepatrným zvukovým "artefaktům", které zejména ve vyšších frekvencích škodí kvalitě zvuku.
 • Tyto nepřesnosti zvuku znamenají, že MP3 není vhodný pro profesionální zvuk.

Kvalitní nástroje

Vybrali jsme Vám na míru vhodné a vyzkoušené nástroje.

Jednoduše a rychle

K otevření souboru stačí jen dva kroky doplněné o praktický návod.

Bezpečně a zdarma

Vše probíhá ve Vašem prohlížeči zdarma, bez registrace a instalace.

Komentáře

Soubor YouTube umíme převést i do

Stahování hudby z YouTube do mobilu i počítače. Ukážeme Vám nejlepší…
YouTube » MP3